Zpět na » 1. Bundesliga » Müller by mohl hrát na olympiádě, prozradil reprezentační trenér Löw

1. Bundesliga - Müller by mohl hrát na olympiádě, prozradil reprezentační trenér Löw

Müller by mohl hrát na olympiádě, prozradil reprezentační trenér Löw © beIN Sports - Thomas Müller

0

Líbilo se

14.01. - Olympijské hry jsou pro většinu fotbalové veřejnosti pouze okrajovou akcí, kterou sledují leda tak koutkem oka, jestli vůbec. Pravdou však je, že se pod pěti kruhy čas od času objeví některý z elitních hráčů světově nejpopulárnějšího sportu. Jako jasný příklad poslouží Neymar, který domácí Brazílii dovedl v roce 2016 k triumfu. Na příští akci v Tokiu by se zase mohla představit německá legenda Thomas Müller.

Pořadatelé turnaje umožňují kvalifikovaným celkům nominovat celkem 18 fotbalistů s věkovým maximem 23 let. Na letošním ročníku tedy uvidíme zejména hráče narozené v roce 1997 a později. Každý výběr ale zároveň má právo nahradit tři členy staršími individualitami.

Ačkoliv většina mančaftů nebude běžným fanouškům kopané příliš známá, snad v každé reprezentaci se najde alespoň jedno či dvě známější jména. V posledním vítězném týmu Brazílie figurovali například již zmiňovaný Neymar, Gabriel Jesus či Rafinha, stříbrným Němcům pomáhali Serge Gnabry s Leonem Goretzkou a bronzový nigerijský výběr dirigoval zkušený John Obi Mikel.

S blížícími se olympijskými hrami se obyčejně rojí zprávy o možných posilách. Joachim Löw dnes poodhalil zájem Thomase Müllera. „Setkali jsme se se Stefanem Kuntzem, který povede náš celek na olympiádě, a popovídali jsme si o pár věcech,” začal zkušený stratég.

Předal mi konkrétní jména. Je jen na něm, jak se nakonec rozhodne. Ale Müller rozhodně patří mezi žhavé kandidáty,” svěřil se Löw. Kuntz, jenž dříve vedl pouze týmy z nižších německých soutěží, již zařadil dlouholetou oporu Bayernu na soupisku pro Světovou antidopingovou agenturu. Ta si totiž předběžně musí zdravotní historii všech hráčů podrobně prolustrovat.

Zajímavé je, že do Japonska možná pocestuje jako soutěžící také Müllerova manželka. Lisa Müllerová se uchází o místo v reprezentačním tým pro koňskou drezuru. „Je to hodně lákavá představa. Ale není to ani pro jednoho z nás největší prioritou tohoto roku. Oba před sebou ještě máme vlastní turnaje a zápasy,” řekl Thomas německému Sport1.

Pokud by se rodák z Weilheimu na soupisce skutečně objevil, jednalo by se o vskutku kuriózní situaci. Loni v březnu se totiž otevřeně vyslovil sám Joachim Löw, že už nehodlá povolávat do národního výběru trojici Müller, Boateng, Hummels. Bilance mistra světa z roku 2014 se tedy v reprezentačním dresu nejspíše zasekne na 100 zápasech a 38 vstřelených gólech.

Velké slovo bude mít také útočníkův zaměstnavatel. Případná účast na LOH by totiž vyřadila třicetiletého Müllera z kompletní letní přípravy a začátku sezóny. Fotbalová soutěž letos v zemi vycházejícího slunce startuje 22. července a končí 8. srpna.

Vojt?ch Olšr / bundesliga.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Ministr - 15.01. Odpovědět

Muller ještě hraje? Smajlík 2

Ministr
Reklama
Reklama
Nejnovější články