Zpět na » 1. Bundesliga » Pro Kloppa jsem byl ochoten proběhnout ohněm, vzpomíná na liverpoolského kouče Lewandowski

1. Bundesliga - Pro Kloppa jsem byl ochoten proběhnout ohněm, vzpomíná na liverpoolského kouče Lewandowski

Pro Kloppa jsem byl ochoten proběhnout ohněm, vzpomíná na liverpoolského kouče Lewandowski © bundesliga.com - Robert Lewandowski a Jürgen Klopp

1

Líbilo se

12.01. - V Borussii Dortmundu společně strávili veleúspěšná léta. Trenérská superstar Jürgen Klopp měl za sebou teprve druhou sezónu u kormidla klubu ze Signal Iduna Parku, když se mu společně s vedením podařilo upéct náramný přestup. Talentovaný polský útočník Robert Lewandowski přišel z Lechu Poznaň za necelých pět miliónů eur a novému trenérovi se rychle zalíbil.

Cesta varšavského rodáka ale rozhodně nebyla tak snadná, jak se může na první pohled zdát. Tehdy ještě perspektivní teenager si musel cestu mezi elitu světové kopané vystřílet. V průběhu tří let se stal nejlepším střelcem polské druhé i první ligy a pohádkový přesun byl na světě.

Právě angažmá ve Vestfálsku jej vystřelilo k fotbalovým výšinám. Dnes je už v dresu konkurenčního Bayernu jedním z nejlepších hráčů na světě. A přestože se jeho cesta s tou Kloppovou rozešla ještě v době, kdy německý stratég koučoval Dortmund, vzpomíná na společné časy jedině v dobrém.

Přišel jsem do BVB jako mladý hráč a nebylo snadné se adaptovat,” přiznal se Lewandowski polskému Prawda Futbolu. „Jürgen si tak trochu osvojil roli mého otce. Má obrovskou zásluhu na mém vývoji, otevřel mi dveře do fotbalového světa.

Umí v kabině vytvořit úžasnou atmosféru. Navíc dokáže najít ideální vyváženost mezi zábavou a serióznější kritikou. Je typem trenéra, pro kterého byste proběhli ohněm,” pokračovala klíčová postava a kapitán národního týmu Polska.

Možná také Lewandowského odchod měl vliv na nepovedenou poslední sezónu Kloppa v BVB. V létě 2014 se forvard stěhoval do Mnichova a Borussie za něj stěží hledala adekvátní náhradu. Krom Pierra-Emericka Aubameyanga scházela mužstvu produktivita, na zmaru se přičinila také zranění Marca Reuse.

Die Schwarzgelben zakončili ročník až na sedmém místě v bundeslize a prohrou ve finále domácího poháru. Klopp na vlastní žádost skončil, již po pár měsících se však upsal Liverpoolu, kde se za uplynulé roky stal populární postavou a vrátil celek z Anfieldu znovu na výsluní.

Oba momentálně patří ke špičkám svých oborů. Klopp je mnohými považován za nejlepšího kouče planety, Lewandowski naopak sklízí chválu přímo na trávníku. Stále však nedají dopustit na své společné zážitky z předchozích let.

Vojt?ch Olšr / bundesliga.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články