Zpět na » 1. Bundesliga » Borussia mi připadala jako ideální destinace, svěřil se norský talent Haaland

1. Bundesliga - Borussia mi připadala jako ideální destinace, svěřil se norský talent Haaland

Borussia mi připadala jako ideální destinace, svěřil se norský talent Haaland © bundesliga.com - Erling Haaland

2

Líbilo se

07.01. - Die Schwarzgelben, jak se vestfálskému celku přezdívá, je známý pro svou excelentní práci s mladými nadějnými fotbalisty. Stačí si vzpomenout na Ousmana Dembélého, Christiana Pulišiće či Maria Götzeho. Se svými prvními dojmy se klubové televizi svěřil také čerstvý přírůstek do hráčského kádru útočník Erling Haaland.

Devatenáctiletý forvard si udělal jméno v první polovině této sezóny, kterou strávil v rakouském RB Salcburk. Ve 22 soutěžních duelech nastřílel celkem 28 gólů a na přestupovém trhu rozpoutal lítý boj mezi nejmovitějšími kluby současnosti. Norův podpis nakonec získala právě Borussia Dortmund. Německý celek přišla nová posila na 20 miliónů eur.

Co Haalanda přesvědčilo o správnosti tohoto rozhodnutí, bylo zejména přímé jednání BVB. „Klub jednal bez okolků. Řekli mi, že se jim líbí můj herní styl a chtějí mě ve svém týmu,” řekl Haaland oficiálnímu médiu Borussie.

Učaroval mi hlavně ten způsob, jakým se mnou komunikovali. To mi ukázalo, kam vede ta správná cesta. Mohlo by mi to tady klapat, cítil jsem to už při jednáních,” pokračoval syn bývalého fotbalisty Alfe-Ingeho Haalanda.

Dvojnásobný reprezentant Norska si zatím užívá teplejších podmínek na zimním tréninkovém kempu ve španělské Marbelly. První start si mohl připsat v přátelském utkání s Lutychem, hlavní kouč Lucien Favre jej však ponechal jako nevyužitého náhradníka.

Popsal bych se jako hodně přímočarý hráč. Nejraději bych běžel rovnou k bráně a skóroval. To mi jde nejlépe. Tvrdě pracuji a miluji střílení gólů,” charakterizoval svůj herní styl. Levonohý snajpr dlouho tříbil své fotbalové dovednosti v rodné zemi, do Rakouska se přestěhoval až v lednu minulého roku.

Nyní si ale znovu musí zvykat na neznámé prostředí. Nový nositel čísla 17 se však v prvním týmu Borussie už začíná seznamovat. „Mats Hummels je fajn kluk. Mám tady také Dána Thomase Delayneho, se kterým mohu pokecat v rodné řeči. Celá skupina mi zatím skvělá. Mezi kluky panuje uvolněná atmosféra.

Zápasovou praxi už by měl poctivě trénující Haaland obdržet co nevidět. V sobotu sehraje Borussie dvojzápas s Feyenoordem a Mohučí, debut norského útočníka tedy lze očekávat.

Vojt?ch Olšr / bundesliga.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články