Zpět na » 1. Bundesliga » Nedělní přípravné zápasy

1. Bundesliga - Nedělní přípravné zápasy

0

15.01. - FC Schalke 04 se v neděli rozešlo v přípravném zápase s nizozemským prvoligovým FC Utrechtem nerozhodně 1:1. Stejným výsledkem skončilo i střetnutí mezi Arminií Bielefeld a reprezentací Číny. Cottbus prohrála finále Antalya-Cupu proti Fenerbahce Istanbul na penalty.

Utkání provázely výtržnosti

Nizozemský FC Utrecht šel proti Schalke před 6.000 diváky na stadionu Galgenwaard již ve druhé minutě do vedení díky brance Robina Nelisseho. Ve 25.minutě pak dokázal vyrovnat Gustavo Varela. Trenér Mirko Slomka postrádal Levana Kobiashviliho (virové onemocnění) und Petera Lövenkrandse (osobní důvody). Před samotným zápasem se v Utrechtu střetly skupinky fanoušků obou klubů. Policie ale situaci rychle vyřešila. Zatčeno bylo 16 výtržníků, mělo by se jednat pouze o domácí příznivce.

Kobylíkova branka na vítězství nestačila

Ve druhém přípravném utkání v rámci soustředění ve Ĺ panělsku remizovala Arminia Bielefeld s reprezentací Číny 1:1 (1:0). Na Estadiu Municipal v Cartayi vstřelil úvodní branku bundesligového týmu David Kobylík (15.), na druhé straně byl úspěšný Wei Tao (76.). V posledním zápase přes startem bundesligy se Arminia střetne v sobotu v Bielefeldu s Českými Budějovicemi.

Neúspěšné pokutové kopy

Energie Cottbus podlehla ve finále Antalya-Cupu uznávanému Fenerbahce Istanbul 3:4 na penalty. V normální hrací době se ani jednomu z rivalů nepodařilo zaznamenat branku. V dresu Cottbusi byli ze značky pokutového kopu úspěšní Jiayi Shao, Steffen Baumgart a Francis Kioyo, ale Igor Mitreski a Marco Küntzel skórovat nedokázali. V týmu trenéra Petrika Sandera odehrála 66 minut i nová posila Mario Cvitanovic , v obraně předvedl solidní výkon.