Zpět na » 1. Bundesliga » Lewandowski si zaslouží překonat mé rekordy, uznal legendární Heynckes

1. Bundesliga - Lewandowski si zaslouží překonat mé rekordy, uznal legendární Heynckes

Lewandowski si zaslouží překonat mé rekordy, uznal legendární Heynckes © Bleacher Report - Robert Lewandowski s Juppem Heynckesem

1

Líbilo se

22.12. - Ve středu se Robert Lewandowski gólem podílel na vítězství Bayernu Mnichov 3:1 nad Freiburgem. Krom toho, že se jednalo už o devatenáctou Polákovu branku v letošní ligové sezóně, se touto trefou také posunul blíže k bundesligovým velikánům. Svým 221. zásahem v nejkvalitnější soutěži německého fotbalového systému totiž v rámci historické tabulky střelců překonal Juppa Heynckese.

Ten nastřílel všechny své góly během angažmá v Borussii Mönchengladbach a Hannoveru. Od konce kariéry se mohl pyšnit třetím místem mezi bundesligovými kanonýry, již teď je však jasné, že minimálně jeden fotbalista jeho zápis překonal.

Jednatřicetiletý Lewandowski pod Heynckesem hrál v sezóně 2017/18, kdy zkušený kouč narychlo přebral Bayern jakožto zástup za odstoupivšího Carla Ancelottiho. Ostatně samotný rodák z Mönchengladbachu má pro kapitána polské reprezentace velké uznání.

Po zásluze mě v tabulce předběhl,” tvrdí Heynckes v rozhovoru pro Deutsche Presse-Agentur. „Byla to pro mě velká pocta s ním pracovat. Utkvěla mi hlavně jeho profesionalita, ambice, zapálení pro hru a úroveň fyzické připravenosti. Letos se ukázalo, na jakou úroveň skutečně patří.

Takováto slova chvály z úst dvojnásobného nejlepšího střelce bundesligové sezóny Lewandowského jistě potěší. Také tento Heynckesův počin už ale stihl prolomit. Loňská sezóna mu totiž vynesla již čtvrtý Torjägerkanone. V probíhajícím ročníku má pak skvěle nakročeno k pátému triumfu v populární statistice.

Jedničkou forvardů země našich západních sousedů ovšem zůstává Gerd Müller. Ten získal trofej sedmkrát. Jako jediný navíc zapsal více než čtyřicet branek během jediného ročníku bundesligy.

Přestože ze včerejšího střetnutí s Wolfsburgem vyšel Lewandowski gólově naprázdno, smutnit příliš nemusí. Momentálně na něj čeká vánoční přestávka, po níž mnichovský velkoklub nastoupí do ligového kolotoče znovu 19. ledna na půdě Herthy Berlín.

Vojt?ch Olšr / bundesliga.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
jimeu - 23.12. Odpovědět

Kurzové sázení - Basketbal - remízy - Velmi spolehlivé informace

www.cevese.blogspot.cz

jimeu

A dostane se ještě i na 2. příčku, na Gerda Mullera už sice nedosáhne, ale to asi nikdo Smajlík 1

Tomguncz9
Reklama
Reklama
Nejnovější články