Zpět na » 1. Bundesliga » Uli Hoeneß hovoří o posilách

1. Bundesliga - Uli Hoeneß hovoří o posilách

0

Líbilo se

13.01. - Uli Hoeneß toho v Dubaji moc nenaspí. "Včera večer jsme opět diskutovali do půl druhé", povídá krátce před koncem tréninkového tábora. Manažér FC Bayernu uspořádal i tiskovou konferenci, na které mluvil hlavně o možných posilách bavorského klubu. Přijde do Mnichova Robben, Riquelme, Ribéry či Klose?

Uli Hoeneß o...

budoucnosti Ali Karimiho:

Existují ještě volnější rozhovory s klubem Al-Ahly. Chtějí ho hned tady získat a pokud možno už ani neposlat zpátky do Mnichova. V případě, že k nám přijde konkrétní nabídka, že za něj i něco zaplatí, mohli by jsme tady Aliho nechat. Pokud Ali odejde, trenér by si přál, aby jsme ještě něco udělali na přestupovém trhu. Ale my čekáme, co se stane a necítíme se pod velkým tlakem. Ani když Ali odejde a my nikoho neseženeme, nebudeme mít žádné velké problémy.


údajné výměně Owena Hargreavese za Arjena Robbena z FC Chelsea:

Tady se nic neděje. Jde o konstrukce bez reálného základu. Když bude Robben na trhu, stejně jako Klose a jak se všichni jmenují, bude nás to zaměstnávat. Ale skutečností je, že jsme se tím ani nezabývali, ani nejsme v kontaktu s manažerem Robbena ani s klubem


údajné 18-milionové nabídce FC Bayernu za Romana Riquelmeho z FC Villarrealu:

Přece nejsme chorobomyslní. Kdo přišel na to, že by jsme hráče jako je Riquelme koupili za 18 milionů? Neudělali jsme vůbec žádnou nabídku a ani žádnou neuděláme.


snaze o Francka Ribéryho z Olympique Marseille:

Neměl jsem na něj žádný kontakt, ale při různých příležitostech jsem seděl společně s prezidentem Olympique. Je to pořád ve stejném bodu: Pokud bude uvolněn, budeme my jedním z prvních partnerů na rozhovory. Tak to zůstává. Marseille musí dát signál, jestli je připraveno o tom jednat. Pak by jsme museli ještě jednou probrat, jestli to tak chceme.


zájmu o Miroslava Kloseho:

Tady není nic nového, pouze to, co jsme objasnili už v minulých týdnech a měsících: Pokud dá najevo, že si umí představit přestup v rámci Německa, pak se o něj budeme snažit. Pokud tomu tak nebude, nebudeme ani my aktivní.


přestupových plánech do nové sezóny:

Budeme se snažit o nějaká znamenitá posílení. Jestli to vyjde, to uvidíme. Není to tak jednoduché, ale jsem optimistický, že v nové sezóně, stejně jako teď, budeme mít atraktivní mužstvo. Je hodně těžké dostat do Německa zahraniční hráče. Jde v první řadě o atraktivitu bundesligy a pak o daňové sazby. V Anglii nebo Ĺ panělsku platí hráči jen 25% daně. A platová struktura ve Ĺ panělsku, Itálii nebo Anglii se s tou naší nedá srovnávat. Za třetí jde o přestupové částky za hráče, kteří by nás mohli opravdu posílit, aby jsme mohli hrát s Chelsea, Milánem, Realem Madrid nebo Barcelonou. Není to tak jednoduché.


prodloužení smlouvy s Claudiem Pizarrem:

Není žádný důvod ke změně v případě Pizarra. Vedli jsme rozhovor a představujeme si, že po návratu povedeme rozhovor s jeho agentem, který nežije zrovna blízko, ale až v Peru. Určitě k nám brzy přijede.


prodloužení smlouvy s Andreasem Görlitzem:

U Andiho Görlitze se musí počkat. Tady musí být nějaká gentlemantská dohoda, protože on nyní přes dva roky nehrál. Chce raději zůstat, my bychom si ho rádi ponechali.


prodloužení smlouvy s Hasanem Salihamidzicem:

Jsme s jeho agentem v jednání. Hasan je přítelem klubu. Tady musí člověk v klidu zvážit všechna pro a proti, aby se pak udělalo takové rozhodnutí, které bude nejlepší pro něj i pro nás.

Petr Pelikán / fcbayern.de, bayern.wz.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články