Zpět na » 1. Bundesliga » Dortmund se ještě nemůže měřit s těmi nejlepšími, přiznává kapitán Reus

1. Bundesliga - Dortmund se ještě nemůže měřit s těmi nejlepšími, přiznává kapitán Reus

Dortmund se ještě nemůže měřit s těmi nejlepšími, přiznává kapitán Reus © bundesliga.com - Marco Reus

2

20.12. - Přestože úterní večer začal v Signal Iduna Parku pro domácí fandy skvěle, končil hořkým zklamáním. Jejich oblíbenci totiž ztratili dvoubrankové vedení a museli se proti Lipsku spokojit pouze s remízou 3:3. Výhra by přitom BVB posunula na třetí příčku a přiblížila první místo na pouhý jeden bod.

Borussie však nemusí přespříliš smutnit. Od chvíle, kdy trenér Lucien Favre přešel na formaci 3-4-3, žlutě odění hoši neprohráli již v pěti posledních zápasech. Kalendářní rok uzavřou již dnes proti Hoffenheimu.

Nad remízou s Lipskem se se smutným povzdechem pozastavil také klíčový hráč Marco Reus. „Sami jsme je nechali vrátit se do utkání. Zejména v prvním poločase jsme hráli velmi dobře, obdrženým gólům jsme se mohli vyhnout. Naše vlastní ambice byly vyšší,” svěřil se.

Někdejší hráč Mönchengladbachu ale nepřipisuje ztrátu slibného výsledku nedostatku koncentrace. „O tom to není. Takové věci se stávají. Zasloužili jsme si zvítězit, Lipsko však má velmi dobrý mančaft.

Možná nám chyběla trocha důkladnosti v zakončení. Neproměnili jsme několik slibných příležitostí ještě za stavu 3:2. Za to musíme přijmout kritiku,” tvrdí kapitán Dortmundu. O vyrovnávací branku se přitom v 78. minutě postaral český útočník Patrik Schick.

Do střetnutí s Hoffenheimem si bereme hlavně to pozitivní. Dobře jsme přecházeli do útočné fáze. Ve druhém dějství jsme naopak byli pasivní a dostatečně nepresovali. To se jistě zlepší a předejdeme chybám, které vedly k trefám Lipska,” věří třicetiletý ofenzivní záložník.

Také změně herního systému se ještě hráči Borussie musejí dle Reuse trochu více přizpůsobit. „Potřebujeme to mírně doladit. Zatím nejsme tam, kde bychom chtěli být, tedy na vrcholu. V Hoffenheimu nemyslíme na nic jiného než vítězství.

Úvodní zápas sedmnáctého bundesligového kola vypukne již o půl deváté středoevropského času. Dortmund po něm čeká sváteční přestávka, kterou uzavře 18. ledna utkání v Augsburgu.