Zpět na » 1. Bundesliga » Leverkusen dotáhl příchod talentovaného Palaciose. River Plate za něj vyinkasuje přes dvacet miliónů eur

1. Bundesliga - Leverkusen dotáhl příchod talentovaného Palaciose. River Plate za něj vyinkasuje přes dvacet miliónů eur

Leverkusen dotáhl příchod talentovaného Palaciose. River Plate za něj vyinkasuje přes dvacet miliónů eur © bundesliga.com - Exequiel Palacios

1

Líbilo se

17.12. - Jednomu z celků, který letos pomýšlí na bundesligový titul, se povedl náramný byznys. Z Jižní Ameriky, odkud si v minulosti vyhlédl například Artura Vidala, získal perspektivního středopolaře Exequiela Palaciose. Odchovanec River Plate svému mateřskému klubu pořádně vydělal, sám navíc podepsal pětiletou smlouvu.

Debut v prvním týmu Los Millonarios si připsal už jako sedmnáctiletý, na pořádnou šanci si ovšem musel počkat. V sezóně 2018/19 se poprvé trvaleji usadil mezi hráči základní sestavy a za 36 odehraných zápasů si stihl připsat čtyři góly a sedm asistencí.

Jeho talent neunikl ani trenérům národního týmu Argentiny. Premiéru si na mezinárodní scéně odbyl ještě v srpnu 2018 při přáteláku s Guatemalou. Lehce jej pak zabrzdila zlomenina nohy a svalové potíže, reprezentační dres však znovu oblékl letos proti Mexiku. Asistencí se začátkem září podílel na přípravné výhře 4:0.

V probíhajícím ročníku nechyběl River Plate ani při jediném ligovém duelu. Ozdobou jeho fotbalové biografie je Jihoameričany opěvovaný triumf v Copa Libertadores z roku 2018. Se 77 soutěžními starty disponuje ve 21 letech více než slušnými zkušenostmi.

S aklimatizací na německé prostředí může Palaciosovi pomoci také někdejší spoluhráč a krajan Lucas Alario. Dva společné roky strávili na stadionu El Monumental, několikrát se setkali také na reprezentačních srazech.

Sledovali jsme jej dlouho a udělal na nás velký dojem. Stále je velmi mladý, už ale dosáhnul velkých úspěchů. Krom báječných fotbalových dovedností se může pyšnit také excelentní mentalitou,” ocenil mladého záložníka sportovní ředitel Leverkusenu Simon Rolfes.

Ani Palacios si na přestup rozhodně nestěžuje. „Jsem moc šťastný, že budu hrát zrovna za Bayer Leverkusen. Prosadilo se tady mnoho jihoamerických hráčů. Jedná se o ambiciózní celek, který chce být úspěšný v Bundeslize i evropských pohárech,” svěřil se.

Před rokem jej španělská média horlivě spojovala s Realem Madrid, Exequiel Palacios však s přestupem rok počkal a svou evropskou štaci začne v Německu. Oficiální podoby nabyde přestup k prvnímu lednu. Do té doby musí Leverkusen poslat do Argentiny nejméně 21.5 miliónů eur.

Vojt?ch Olšr / bundesliga.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články