Zpět na » 1. Bundesliga » Nejlepší obránci Bundesligy

1. Bundesliga - Nejlepší obránci Bundesligy

0

Líbilo se

14.01. - Přestože Bundesliga patří k nejofenzivnějším soutěžím, i zde najdeme mnoho vynikajících obranců. Dařilo se stoperské dvojici Werderu Naldo - Mertesacker, jako na houpačce si musel připadat reprezentační obránce ve službách Mohuče Manuel Friedrich.

Není tajemstvím, že Brémy vedou ligu hlavně díky skvělé ofenzivě. V jejím kádru najdeme však i výtečné obránce. Brazilec Naldo dal za sedmnáct zápasů šest gólů a v tabulce střelců se dělí o sedmé místo. Hodně mu pomohl zápas ve Frankfurtu, když místnímu Eintrachtu nasázel hattrick.

Jeho kvalita není jen ve střílení branek, ale i v osobních soubojích. Podle oficiálních statistik vyhrál 73% soubojů a v tomto hledisku je ze všech nejlepší. Brazilec měří 195 centimetrů, vyhrává hlavičkové souboje a dokáže být také dostatečně rychlý.

Ještě o tři centimetry větší je jeho parťák ve stoperské dvojici Per Mertesacker. Ten přišel před sezonou z Hannoveru už s mezinárodními zkušenostmi a velice rychle se s Naldem sehrál. Proti Mertsackerovi se hraje špatně, jeho tvrdost a síla je pro každého útočníka velice nepříjemná.

Mertesacker si pochvaluje svůj letní přestup nejen kvůli prvnímu místu, ale také kvůli skvělé partě: "Na nás můžete vidět, co se dá dokázat s týmovým duchem a správným postojem k přípravě. Všichni vidí, jak nám to pomohlo po celou dobu podzimní části."

Kapitán Borussie Dortmund Christian Wörns je stálicí mezi nejlepšími obránci. Bývalý člen německého národního týmu vyhrál dvě třetiny osobních soubojů. Jeho přínos pro BVB však není jen ve fotbalových schopnostech, ale také v pomoci spoluhráčům. Borussia disponuje mladým, nezkušeným kádrem a Christian je stále připraven pomáhat. "Mladí hráči ještě nejsou v lize zabydlení, a tak se snažím jít jim příkladem na hřišti i mimo něj. Samozřejmě jsem připraven s kýmkoliv si popovídat nebo poradit," vysvětluje 34-letý mazák.

Manuel Friedrich pravidelně nastupuje za Německo v mezistátních utkáních, ale v lize musí bojovat s Mohučem o udržení. Mainz strávil posledních sedm kol na posledním místě. "Jako nový člen německého reprezentačního mužstva bych měl být šťastný, ale bohužel klubu se nedaří, a tak spokojený nejsem," popisuje svou situaci Friedrich.

V podobné situaci se ocitl obránce Hamburgu Bastian Reinhardt. Jeho týmu se nedaří, zastihl ho nečekaný pokles formy. Jediný Reinhradt snese přísnější měřítko a dodává do hry HSV zářící světlo. A to i přes nešťastný vlastní gól v posledním kole proti Aachenu. Reinhardt je učebnicový profesionál, svými výkony přispívá v těžkých záchranářských pracích.

Jakub Sitek / bundesliga.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články