Zpět na » 1. Bundesliga » Páteční přípravné zápasy

1. Bundesliga - Páteční přípravné zápasy

0

13.01. - Podzimní půlmistr bundesligy z Brém v pátek pouze remizoval 1:1 s Mattersburgem, Hertha Berlin porazila 2:0 holandské Almelo, VfL Wolfsburg podlehl druholigovému Wackeru Burghausen. Nerozhodně se rozešel Eintracht Frankfurt se "zebrami" z Duisburgu, Borussia Mönchengladbach si poradila s Freiburgem.

Werder pouze nerozhodně

Lídr bundesligy Werder Bremen nastoupil v rámci soustředění v tureckém Beleku ke svému třetímu a zároveň poslednímu přípravnému střetnutí. Tentokrát byl jeho soupeřem rakouský SV Mattersburg, v němž působí i bývalá legenda FC Bayernu Carsten Jancker. V dresu Werderu se konečně dočkal návratu na hřiště kapitán Frank Baumann. Soupeře dostal do vedení Miroslav Holeňák, za Brémy srovnával Clemens Fritz.

Utkání rozhodl Gilberto

Hertha BSC se dočkala úspěšného startu do roku 2007. Mužstvo trenéra Falka Götze zvítězilo v prvním zápase nového roku 2:0 nad holandským Heraclesem Almelo. Obě branky berlínských obstaral Gilberto (16.,48.). V sestavě Herthy se objevili i dříve zranění Yildiray Bastürk a Kevin Prince Boateng. Za Almelo nastoupili i dva bývalí fotbalisté Herthy - Rob Maas a Kai Michalke. Navíc jeho branku hájil Martin Pieckenhagen, další dřívější účastník německé bundesligy.

Propad Wolfsburgu

VfL Wolfsburg překvapivě nestačil na Wacker Burghausen, soupeři podlehl 0:2. Na Estádiu Algarve ve Faru vstřelil oba góly druholigového týmu Dragan Bogavac (27., 44.).

Eintracht bez branek

V portugalském Vale do Lobo se v utkání Eintrachtu Frankfurt s MSV Duisburgem diváci nedočkali branky. Největší příležitost "zeber" spálil Mihai Tararache, když ze značky pokutového kopu pouze orazítkoval břevno. Na druhé straně se dokázal do branky trefit Alexander Meier, ovšem kvůli ofsajdu nemohl jeho gól platit.

Jansenův návrat

Po dlouhé pauze zaviněné zraněním, trvající 3,5 měsíce, se konečně vrátil na trávník reprezentant Marcell Jansen. 21-letý hráč se zapojil do hry poprvé po operaci menisku, odkopal 65 minut a přispěl k výhře svého Mönchengladbachu 2:1 nad SC Freiburgem. Borussii dostal ve 12.minutě do vedení vlastní brankou Jonnathan Pitroupa, jeho týmový kolega Karim Matmour dokázal ale v 50.minutě vyrovnat. Vítězství před 300 diváky zajistil Gladbachu Eugen Polanski (77.).