Zpět na » 1. Bundesliga » V Bayernu chci zůstat natrvalo, hlásí ani ne po půlce hostování Coutinho

1. Bundesliga - V Bayernu chci zůstat natrvalo, hlásí ani ne po půlce hostování Coutinho

V Bayernu chci zůstat natrvalo, hlásí ani ne po půlce hostování Coutinho © bundesliga.com - Philippe Coutinho

2

Líbilo se

03.12. - Někteří fanoušci klubu z Allianz Areny si teď možná připadají jako obdarováni předčasným vánočním dárkem. Zatím slibně hrající Philippe Coutinho se totiž už nyní přihlásil o prodloužení svého angažmá u mnichovského velkoklubu. Do týmu přitom přišel teprve v letním přestupovém termínu, kdy si jej Bayern vypůjčil na dvanáctiměsíční hostování s uplatnitelnou opcí.

Brazilský fotbalista si velmi rychle zvyknul na tamní fotbalové podmínky. Dosavadních dvanáct ligových duelů mu stačilo k zaznamenání tří branek a tří gólových nahrávek. Další dvě asistence si připsal rodák z Ria de Janeira v Lize mistrů, z jejíž skupinové fáze si úřadující mistr Německa již dokázal zajistit postup.

Je v plánu, že zde zůstanu jeden rok. Soustředím se na tento časový úsek,” řekl Coutinho, který v lednu 2018 podepsal s Barcelonou pětiletou smlouvu. „Cítím se tady skvěle. Pokud půjde vše tak, jak má, moc rád bych tady zůstal,” svěřil se však sedmadvacetiletý špílmachr.

Do této chvíle se o aklimatizaci jihoamerického šikuly staral kouč Niko Kovač, s nímž si Coutinho podle všeho sedl. Po propadáku na půdě Frankfurtu ovšem došla mnichovskému vedení s dosavadním trenérem trpělivost a post dočasně zalepil další bývalý hráč Hansi Flick.

Coutinho si pod vedením nového stratéga zatím odkroutil pouhý jeden bundesligový start, i přesto se ale se změnou u kormidla Bayernu ztotožňuje. „V kabině to osvěžilo atmosféru. Máme novou motivaci, z mého pohledu to udělalo velký rozdíl,” svěřil se fotbalista s desítkou na zádech.

Dokonce i sám Flick se o Coutinhovi nedávno vyjádřil zcela pozitivně, chce jej prý jen postupně začlenit do kádru. Nejbližší příležitost znovu oslnit německou scénu možná odchovanec klubu Vasco da Gama dostane už tuto sobotu, kdy Bayern zavítá na horkou půdu aktuálně první Borussie Mönchengladbach.

Vojt?ch Olšr / bundesliga.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články