Zpět na » 1. Bundesliga » Coutinhovi ještě dávám čas na usazení v Bayernu, svěřil se dočasný kouč Flick. Podle něj má Brazilec stále prostor ke zlepšení

1. Bundesliga - Coutinhovi ještě dávám čas na usazení v Bayernu, svěřil se dočasný kouč Flick. Podle něj má Brazilec stále prostor ke zlepšení

Coutinhovi ještě dávám čas na usazení v Bayernu, svěřil se dočasný kouč Flick. Podle něj má Brazilec stále prostor ke zlepšení © bundesliga.com - Philippe Coutinho

1

Líbilo se

30.11. - Stačily mu na to pouhé čtyři měsíce a mezi fanoušky mnichovského giganta si už získal četnou skupinu příznivců. Momentální trenér obhájců bundesligového titulu Hansi Flick ovšem tvrdí, že Coutinhův herní projev se po kompletní aklimatizaci na německé prostředí ještě vyšperkuje.

Kouzelník, jak se nevysokému fotbalistovi z Ria de Janeira mezi fotbalovou komunitou přezdívá, přišel do Bavorska teprve letos v srpnu na roční hostování z Barcelony. A v novém dresu vpravdě nezačal špatně. Jedenáct ligových zápasů mu stačilo ke třem gólům a shodnému počtu asistencí.

Čísla to sice rozhodně nejsou k zahození, vezmeme-li navíc v potaz obtížnou situaci kolem jeho přestupu. Coutinho musel kvůli finálovému turnaji Copa América oželet naprostou většinu předsezónní přípravy, nutnost adaptace na novou zemi a kulturu mu asi také příliš nepřidala. Výkonnostní strop má pořád před sebou.

Alespoň to tedy tvrdí jeho již zmíněný dirigent Hansi Flick. „Víme, o jak kvalitního hráče se jedná. Občas je ale dobré nechat někomu trochu více času. Když se k nám připojil, neměl příliš natrénováno. Stačí mu ještě dát trocha prostoru,” prohlásil před sobotním zápasem s Leverkusenem.

Flick však už nyní Coutinhovým schopnostem evidentně věří. Bývalého fotbalistu Liverpoolu s oblibou staví na levé křídlo mnichovské ofenzívy, tedy tam, kde zažil své nejlepší období ještě v dresu Reds.

V Liverpoolu hrával také zleva ofenzivní zálohy. Za nás hraje na takřka identickém postu,” přiznal spojitost Flick. „Může tam využít svých nejsilnějších atributů, tedy technické vytříbenosti, kličky při akcích jeden na jednoho, skvělé finální přihrávky a svého vlastního zakončení. To pro nás nese velký význam.

Téma uzavřel kormidelník mnichovského korábu dalšími slovy chvály na Brazilcovu adresu. „Hrál dobře proti Fortuně Düsseldorf i Bělehradu v Lize mistrů. Připsal si gól a celkem tři asistence. Jsem s ním moc spokojen,” řekl Flick.

Právě Coutinho by mohl sehrát veledůležitou roli v dnešním bundesligovém šlágru. Duel Bayernu Mnichov s Bayerem Leverkusen odstartuje v Allianz Areně již dnes o půl sedmé.

Vojt?ch Olšr / bundesliga.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

nech sa len zlepsuje a nech tam len ostane.. Smajlík 7

cica310584
Reklama
Reklama
Nejnovější články