Zpět na » 1. Bundesliga » Marcelinho do Dortmundu nepůjde

1. Bundesliga - Marcelinho do Dortmundu nepůjde

0

Líbilo se

12.01. - Brazilec Marcelinho z tureckého Trabzonsporu Borussii Dortmund neposílí. Zástupci vestfálského klubu v pátek oznámili, že přestup nepřichází v úvahu z finančních důvodů. O 31-letého fotbalistu má zájem i VfL Wolfsburg.

"Požadavky hráče nebylo možné splnit. Vzdali jsme to", řekl obchodní ředitel BVB Hans-Joachim Watzke. Rozhodujícím bodem se zdá být Marcelinhova žádost, aby dostal hned peníze na ruku. Bývalý hráč Herthy Berlin nedokázal ze svých požadavků slevit, a tak byli dortmundští nuceni jednání ukončit :"Chybí nám jasný signál, že Marcelinho do BVB bezpodmínečně chce. Proto se už nadále nebudeme snažit", vysvětlil Watzke postoj Borussie.

O angažování Marcelinha stál především nový trenér Dortmundu Jürgen Röber. Ten dobře zná Brazilce ze společného působení v Herthě. "Nemusíme ani mluvit o tom, že by nám hráč jeho úrovně pomohl", řekl kouč ve čtvrtek na soustředění ve Ĺ panělsku.

Marcelinho v létě po pěti letech opustil Berlín a domluvil se s tureckým Trabzonsporem. Podepsal zde smlouvu do roku 2009, ovšem na pobřeží Černého moře se necítí dobře. Hostování turecký klub odmítá, protože v případě přestupu by za Marcelinha dostal velice zajímavou částku. Navíc Brazilec patří mezi nejlépe placené fotbalisty v klubu. Podle zpráv z médií má čistý plat okolo 1,8 milionu Euro. Což je cifra, kterou mu Dortmund není ochotný platit.

Marcelinho přišel v létě 2001 z Gremia Porto Alegro do Herthy BSC. V dresu "staré dámy" nastřlílel ve 155 bundesligových utkáních 55 branek. K tomu ještě svým kolegům připravil dalších 49 gólů.

Velký zájem o Marcelinha projevuje i další bundesligový zástupce, VfL Wolfsburg. Poté, co se těžce zranila velká posila z FC Bayernu Julio dos Santos, shání klub Dolního Saska hráče na pozici tvůrce hry. "Očekáváme Marcelinha v pátek ve Wolfsburgu. Ale o úspěchu bude možné mluvit až ve chvíli, až bude na smlouvě podpis. Proto zůstávám opatrný", povídá manažér VfL Klaus Fuchs a dodává:"Hráč bude Trabzonsporem uvolněn do pondělí, aby mohl s námi vyjednávat."

Petr Pelikán / kicker.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články