Zpět na » 1. Bundesliga » Cottbus získal Cvitanovice

1. Bundesliga - Cottbus získal Cvitanovice

0

Líbilo se

13.01. - Energie Cottbus získala velmi dobrou posilu do obrany. Mario Cvitanovic přichází do patnáctého celku Bundesligy z týmu chorvatského mistra Dinama Záhřeb. Cvitanovic podepsal kontrakt do léta 2008 a připravuje se na cestu do turecké Antalye, zimního tréninkového centra Energie.

Hráč podepsal kontrakt v pátek a klub je přesvědčen, že sedminásobný chorvatský reprezentant jejich obraně výrazně pomůže. "Se svými zkušenostmi je Mario ideální muž pro levou stranu naší obrany. Měl by nám pomoci v boji o udržení. V Dinamu hrál pořád, má herní praxi a pomůže nám tedy hned od začátku," neskrýval radost generální manažer Chotěbuzi Steffen Heidrich.

Mario Cvitanovic se narodil 6. května 1975 v Záhřebu. Není tedy divu, že ve svých dvaceti letech přestoupil do místního Dinama. V roce 2000 si jeho kvalit všimli i za hranicemi Chorvatska a Mario se stěhoval do italské Hellas Verony.

V Itálii nakonec strávil pět let a vystřídal čtyři kluby. Kromě již zmiňované Verony hrál i v Benátkách, Janově a Neapoli. Za SSC Neapol hrál často evropské poháry a získal zde nejvíce zkušeností. V žádnem klubu se ale ani moc neohřál a hned putoval jinam.

V roce 2005 změnil podruhé v životě ligu a odešel do belgických Antwerp. Zde vydržel taky jen jednu jedinou sezonu a vrátil se zpět do Dinama Záhřeb. Hrál stabilně a pomohl Dinamu k první příčce po polovině soutěže. Nyní přišel ovšem další přestup a Cvitanovic doufá, že v Energii zůstane delší dobu.

Jakub Sitek / bundesliga.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články