Zpět na » 1. Bundesliga » Nejlepší brankáři Bundesligy

1. Bundesliga - Nejlepší brankáři Bundesligy

0

Líbilo se

13.01. - V nejvyšší německé soutěži vždycky působilo mnoho skvělých brankářů a ani letošní sezona není vyjímkou. K tradičně skvěle chytajícímu Kahnovi či Buttovi se přidali i nadějní mladící, které před sezonou znala jen hrstka lidí.

Oliver Kahn je stále jeden z nejlepších brankářů, které můžeme v Německu vidět. Tento veterán se v minulosti třikrát stal nejlepším světovým brankářem roku a je už fotbalovou legendou. Ve svých sedmatřiceti letech stále dokáže držet krok s mladšími. "Upřímně řečeno, nebojuju s ostatními gólmany. Vždycky se soustředím jen na své výkony a soupeřím tedy sám se sebou," tvrdí Kahn.

Bývalá reprezentační jednička za svou kariéru nashromáždila neuvěřitelných 516 bundesligových zápasů. V letošní sezoně dostala za sedmnáct zápasů jen devatenáct gólů a ukazuje, že stále patří k evropské špičce.

Dalším veteránem prožívajícím úspěšnou sezonu je strážce leverkusenské branky Hans-Jörg Butt. Přezdívá se mu "Mistr penalt", protože pokutové kopy proměňuje se železnou jistotou. V podzimní části letošního ročníku se sice ještě netrefil, ale i tak je třetím nejlepším penaltovým střelcem v celé historii Bundesligy!

Butt myslí také do bodoucna: "Oliver Kahn ukončil svou reprezentační kariéru, totéž pravděpodobně učiní Jens Lehmann po Euru 2008. Budu pracovat na tom, abych se dostal do národního týmu. Už několik let předvádím stabilní výkony jak v domácí lize, tak v evropských pohárech. Rozhodnou výkony a já se za své nemusím stydět."

Dvacetilletý Manuel Neuer svými fantastickými výkony vytlačil z branky Schalke zkušeného Franka Rosta, a ten raději odešel do Hamburgu. Neuer byl v prvním zápase viditelně nervózní, ale překonal to a v současné době má nejlepší průměr čistých kont na zápas (0,6). Mnoho fotbalových expertů ho vidí jako nového Olivera Kahna. Vidíme bodoucího muže pro německý národní tým?

Markus Pröll má velkou zásluhu na solidním postavení frankfurtských fotbalistů po polovině soutěže. Na světě je jen málo brankářů, kteří mají v této sezoně stoprocentní bilanci v chytání pokutových kopů. Pröll však lapil všechny tři pokusy soupeřů.

Nejlepší čísla mezi brankáři má Simon Jentzsch z Vfl Wolfsburg. Se stuttgartským Hildebradem získal nejvíce čistých kont (7) a se Schäferem z Norimberku dostal nejméně gólů (16). Jentzsch je bezmála dva metry vysoký a to z něj, spolu s kočičími reflexy, dělá vynikajícího brankáře. Proto je tak těžké dát "Vlkům" gól. Jentzsch by se také mohl zapojit do boje o pozici německé brankářské jedničky.

Jakub Sitek / bundesliga.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články