Zpět na » 1. Bundesliga » Proč by se Philippe Coutinho mohl osvědčit Bayernu více než James Rodríguez?

1. Bundesliga - Proč by se Philippe Coutinho mohl osvědčit Bayernu více než James Rodríguez?

Proč by se Philippe Coutinho mohl osvědčit Bayernu více než James Rodríguez? © Bundesliga - Philippe Coutinho

1

Líbilo se

20.10. - Uplynulé léto zaválo do Allianz Areny více nových tváří, nejsilněji však v táboře bundesligového šampióna rezonovalo jméno Philippeho Coutinha. Brazilec přišel do Bavorska s nálepkou nástupce dalšího jihoamerického špílmachra Jamese Rodrígueze, který před ním v Bayernu strávil dva roky na hostování z Realu Madrid. Už nyní ovšem lze pozorovat náznaky, že by si brazilský šikula mohl u německých fandů získat ještě větší uznání než kolumbijský fotbalista.

James za dvě sezóny rozhodně nenasadil laťku nízko. Rodák z Ria, jenž přebral po Arjenu Robbenovi číslo deset, se ale už nyní těší o něco větší oblibě. „Chtěli jsme ukázat jeho důležitost, proto jsme mu přidělili desítku,” vysvětloval šéf klubu Karl-Heinz Rummenigge na oficiální představovací show. Se širokým úsměvem na rtech tehdy oznamoval Coutinhovo jednoleté vypůjčení z Barcelony.

Paralel se mezi někdejším hráčem Liverpoolu a Jamesem nedohledává obtížně. Oba prožili úspěšné roky mezi evropskou smétankou, po transferu do La Ligy ovšem nenaplnili očekávání. Bayern si ale ani přesto nechtěl nechat uniknout jejich potenciál rozhodovat důležité zápasy zejména v Lize mistrů.

Coutinho navíc přesunem do Mnichova navazuje na úspěšné brazilské předchůdce Giovaneho Elbera, Zé Roberta či Lucia. „Bundesliga je bohatší o dalšího skvělého hráče. Celý náš tým posune na vyšší úroveň,” prohlásil sportovní ředitel Hasan Salihamidžić, který si ostatně v červeném dresu sám zahrál s několika z výše uvedených Jihoameričanů.

Elegantní tvůrce hry vypadá již od začátku sezóny hladový po úspěchu. Na nevydařený rok a půl s Barcelonou chce zareagovat návratem na výsluní. Pomoci mu k tomu má právě pravidelný čas na hřišti, kterého se mu na Pyrenejském poloostrově příliš nedostávalo.

Philippe Coutinho

Již start v novém působišti vyšel Coutinhovi lépe než Rodríguezovi. Zatímco Kolumbijec po prvních sedmi startech napříč všemi soutěžemi napočítal pouhý jeden gól a jednu asistenci, jeho sedmadvacetiletý protějšek už stihl za stejný časový úsek nasbírat dvě vstřelené branky a tři nahrávky.

Nikdo, kdo ten zápas sledoval, nemohl přehlédnout jeho kvalitu na míči. On s tím balónem prostě tancuje. Nevím, jak to jinak vyjádřit. Přesně ví kdy, co a jak s ním provést,” chrlil na Coutinhovu adresu superlativa trenér Niko Kovač po výhře 3:2 nad Paderbornem. Brazilec sám jednou rozvlnil síť, podruhé spoluhráče klíčovým pasem ke gólu přednastavil.

Jeho výkony ještě půjdou nahoru. Už nyní se podílí na úspěších. Dobře zapadl a je šťastný. Když se všechny tyhle faktory sejdou u jihoamerického hráče, tak se můžou fanoušci rozplývat blahem,” pokračoval Coutinhův nový dirigent.

To je jeden z velkých rozdílů mezi letošní hvězdnou posilou Bayernu a Jamesem. Zatímco host z Realu Madrid zdaleka ne vždy překypoval spokojeností se životem v Německu, Philippe takřka neustále obdarovává své okolí pozitivní náladou a pohledem na své zářivě bílé zuby.

Prezentuje se výhradně přístupem, v němž hraje zásadní roli tým, nikoliv jednotlivec. „Nepotřebuje nic extra, nemá žádné speciální manýry. Chce si zvyknout na klub, město i zemi,” prozradil Kovač.

Philippe Coutinho

Přestože Coutinhova německá slovní zásoba stále nenabyla přílišné hloubky, tým si nejvíce cení jeho řeči nohama. Na hřišti to vypadá, že si se všemi kolegy fotbalově porozuměl. Stejnou myšlenkovou vlnu našel zejména s útočným parťákem Robertem Lewandowskim.

Navzájem si dokáží velmi dobře vyhovět. Už jsem o tom jednou mluvil, Coutinho je Lewu schopný najít, aniž by měli soupeřovi obránci šanci zasáhnout,” svěřil se Kovač, který je, jak se zdá, velkým obdivovatelem Brazilcova umu.

Sám polský útočník se pak vyjádřil takto: „Disponuje takřka šílenou finální přihrávkou.” Byl to právě nejlepší střelec Bundesligy, který se v pátém kole vzdal penalty, aby umožnil spoluhráči vsítit svou premiérovou ligovou branku.

Může sehrát klíčovou v důležitých zápasech a přidat mančaftu něco speciálního. Dělá nás méně předvídatelnými,” pokračovala modla polské kopané.

Jedno je jisté. Dokáže-li Coutinho udržet svou fazónu z úvodu sezóny, do srdcí bavorských příznivců se jistě zapíše nesmazatelným písmem. A kdo ví, třeba přesvědčí také vedení Bayernu, aby uvedlo v platnost stomiliónovou klauzuli na trvalé angažmá malého kouzelníka.

Vojt?ch Olšr / bundesliga.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Coutinho famózní fotbalista, který ale v půlce sezóny odejde fyzicky. Bohužel.

vladcevesmiru1

Jednoduše je Coutinho podle mě lepší fotbalista, toť vše

Tomguncz9
Reklama
Reklama
Nejnovější články