Zpět na » 1. Bundesliga » Středeční přípravné zápasy

1. Bundesliga - Středeční přípravné zápasy

0

11.01. - I druhé utkání v rámci soustředění v Dubaji VfB Stuttgart prohrál. Tentokrát tým ze Ĺ vábska nestačil na ĂŤrán. Zato Hamburg vyhrál "Dubai Football Challenge", když si včera poradil se Spojenými arabskými emiráty. FC Bayern skončil na svém turnaji třetí. Přípravné zápasy odehrály ve středu i další bundesligové kluby.

VfB Stuttgart opět bez úspěchu

Trenér Stuttgartu Armin Veh tentokrát postavil do základu Christiana Gerntnera místo Roberta Hilberta a John Dahla Tomassona místo Cacaua. Navíc chyběli kvůli zdravotním problémům i Sami Khedira a Alexandre Farnerud. VfB může děkovat brankáři Hildebrandovi, který ĂŤráncům zneškodnil množství dobrých příležitostí. V 51. minutě byl už ovšem při Rajabzadehově pokusu bezmocný. Soupeř působil herně lépe, často se dostával do tlaku. Na druhé straně nedokázal využít svou šanci Tomasson. Největší pozdvižení se odehrálo již v prvním poločase. Poté, kdy Ricardo Osorio zahrál rukou, žádali ĂŤránci po rozhodčím Khalidovi Al Doukhim odpískání pokutového kopu. Jejich trenér neustával v protestech, a tak byl vykázán na tribunu. Místo toho ale hrozil, že svůj tým odvolá ze hřiště. Stiuace zhoustla natolik, že na místo byla přivolána místní policie. Až pak se kouč odebral mezi diváky.

Hamburg vyhrál turnaj

Hamburger SV porazil díky brance Collina Benjamina Spojené arabské emiráty 1:0 a oslavil tak před 2.500 diváky vítězství na turnaji. Trenér Thomas Doll změnil oproti prvnímu utkání s ĂŤránem sestavu na pěti místech. Ĺ anci tedy dostal i Benjamin Lauth, ovšem nepřesvědčil a byl vystřídán. Nový brankář Frank Rost zlikvidoval v šesté minutě nebezpečný přímý kop a po přestávce měl i štěstí, když Mohamed Surour hlavičkoval těsně nad jeho branku.

FC Bayern přesvědčil jen v závěru

Mnichovští skončili na svém turnaji, Dubai-Cupu, na třetím místě. V zápase s Olympique Marseille dokázali díky vydařenému závěru zvítězit 4:3. FC Bayern prohrával 0:2 po trefách Samira Nasriho (13.) a Djibrila Cisseho (26.), Mark van Bommel dokázal v 38.minutě snížit, když skóroval z přímého kopu. Po přestávce vrátil soupeři dvoubrankové vedení Mickael Pagis (58.). Bavorští, za které tentokrát chytal brankář rezervního mužstva Thomas Kraft, se ale nepoložili a v závěru se nadechli ke zničujícímu náporu. Dvěma rychlými brankami po sobě vyrovnal Roy Makaay (85.,86.), v nastaveném čase pak definitivně rozhodl Andreas Görlitz. Zajistil tak svému zaměstnavateli prémii 200.000 dolarů. Finále Dubai-Cupu pak vyhrála Benfica Lisabon, když po bezbrankových 90 minutách zvítězila nad Laziem Řím 5:4 na pokutové kopy.

Mainz, Bielefeld a Köln bez branek

V dalších přípravných zápasech uhráli 1.FSV Mainz 05 i Arminia Bielefeld proti druholigovým SpVgg Greutheru Fürth, respektive SC Paderbornu pouze nelichotivé bezbrankové remízy. 0:0 skončil i souboj 1.FC Kölnu se španělským týmem 3.nejvyšší místní soutěže FC Cartagenou. V zápase nastoupil poprvé po zranění i reprezentant Lukas Sinkiewicz.

Hannover 96 přesvědčil

Hannover zahájil soustředění v Jerezu jasným vítězstvím 5:0 nad druholigovým Erzgebirge Aue. O branky vítězů se postarali Jiří Ĺ tajner (5.), Erik Jendrisek (12., 15.), Vahid Hashemian (76.) a Sebastian Stachnik (79.). Ĺ éf obrany Aue Jörg Emmerich odstoupil po souboji s Frankem Fahrenhorstem s podezřením na přetržené vazy.

Schalke vyhrálo se štěstím

FC Schalke 04 dokázalo na hřišti KSC Uerdingenu vyhrát se štěstím 2:1. Před 5.123 diváky šli hosté do vedení ve 47.minutě brankou Fina Tuukky Salonena, v 78. vyrovnával domácí Christian Pander, ovšem o 4 minuty později zaznamenal rozhodující trefu modrých Gustavo Varela. Schalke nastoupilo bez zraněných Marcela Bordona a Lincolna.