Zpět na » 1. Bundesliga » Sancho bude jedním z nejlepších na světě, tvrdí spoluhráč z Borussie Paco Alcácer

1. Bundesliga - Sancho bude jedním z nejlepších na světě, tvrdí spoluhráč z Borussie Paco Alcácer

Sancho bude jedním z nejlepších na světě, tvrdí spoluhráč z Borussie Paco Alcácer © bundesliga.com - Jadon Sancho

1

Líbilo se

08.09. - Anglický křídelník Jadon Sancho splňuje všechny předpoklady k tomu, aby se jednou dostal mezi fotbalovou elitu. Alespoň to tedy prohlašuje týmový kolega Paco Alcácer. A první kola německé Bundesligy španělskému forwardovi nepochybně dávají za pravdu.

Devatenáctiletá kometa zatím zdárně navazuje na úspěšný minulý ročník. V lize už stihl jen Alcácerovi nahrát na tři branky, shodný počet si Sancho připsal také v kolonce vstřelených gólů. Loňská sezóna přitom vynesla rodákovi z Londýna dvanáct přesných tref, k nimž přidal ještě čtrnáct asistencí.

Dle spoluhráčová názoru však Sancha nečeká osud jiných jednosezónních zázraků, které na svá průlomová léta nedokázaly navázat. „Je stále velmi mladý, ale už disponuje všemi potřebnými vlastnostmi. Pokud se vyhne nějaké hlubší krizi, stane se excelentním fotbalistou,” svěřil se Alcácer.

Ve vzduchu visí množství otázek ohledně jeho věku a vyspělosti, jako osobnost na něj ale nikdo nemůžeme říci křivého slova,” nešetří chválou forvard Dortmundu. Jeho tvrzení se však opírají o pravdivý základ. Vždyť Sanchův patnáctý zářež na bundesligové pažbě z trávníku Kolína jej udělal nejmladším fotbalistou, který kdy docílil této mety.

Jadon Sancho s Pacem Alcácerem

Jeho asistence při prohře proti berlínskému Unionu se stala už sedmnáctou za uplynulý rok. Žádný hráč z pěti nejlepších evropských soutěží se ve zmíněném časovém úseku Sanchovi nevyrovnal.

Tyto statistiky zároveň musí tvořit kyselé výrazy na tvářích představitelů Manchesteru City. Právě z Etihad Stadium Jadon v létě 2017 utekl, aby si zajistil pravidelné herní vytížení. Teď tvoří v anglické reprezentaci menšinu plajerů, kteří nepůsobí na Ostrovech. Nechyběl ani v poslední nominaci na duely s Bulharskem a Kosovem.

To vše už má za sebou klučina, jenž oslaví své dvacetiny až příští rok v březnu. Následující zápas proti Bayeru Leverkusen by přitom mohl pro Sancha být jubilejním padesátým startem v Bundeslize.

Vojt?ch Olšr / bundesliga.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Azhus - 10.09. Odpovědět

Je dobrej ale už teď tu máš třeba Mbappého který je daleko lepší

Azhus
Kuzma - 09.09. Odpovědět

Snad se United kvalifikují do LM a v létě Sancha přivedou na Old Trafford.

Kuzma
Reklama
Reklama
Nejnovější články