Zpět na » 1. Bundesliga » 5 zajímavých faktů ze života posily Bayernu Lucase Hernándeze

1. Bundesliga - 5 zajímavých faktů ze života posily Bayernu Lucase Hernándeze

5 zajímavých faktů ze života posily Bayernu Lucase Hernándeze © skysports.com - Lucas Hernández

2

Líbilo se

27.08. - Dobrý přítel Antoina Griezmann, fotbalista s neústupnou mentalitou svého bývalého trenéra Diega Simeoneho a vítěz loňského mistrovství světa. To je velmi zestručněný přehled dosavadní kariéry Lucase Hernándeze. My se společně pojďme podívat na pět dalších zajímavostí ze životního příběhu letošní posily Bayernu Mnichov.

1) Ve jménu otce

Asi jen málokterý fotbalový nadšenec v posledních letech postřehl, že zatímco v Atléticu nosí Lucas na dresu křestní jméno, reprezentační trikot u něj zdobí příjmení. Podobně to dělával také Zlatan Ibrahimović, oba k tomu přitom vedly komplikované vztahy s otci.

Starší z bratří Hernándezů se narodil roku 1996 v Marseille, nebylo to však náhodou. Jeho otec Jean-Francois Hernández tehdy působil jako střední obránce ve službách tamního Olympique. Přestože svou rodinu o pět let později opustil, Lucas chce bývalému fotbalistovi Atlética Madrid či Raya Vallecana alespoň touto cestou vzdát hold.

Někomu se to však může zdát jako až trochu příliš laskavé gesto ze strany prvorozeného syna. Vždyť jak sám Lucas přiznává, zbytek rodiny na tom po odchodu otce nebyl zrovna nejlépe. „Máma nepracovala a my jsme neměli peníze. Pomáhal nám především děda. Těmto těžkým časům však vděčím za to, kde dnes jsem,” svěřil se francouzský reprezentant.

2) Hraj jako Pavard

Hernández to v posledních letech neměl jednoduché ani se střídáním pozic na hracím poli. Po otci zdědil preferované místo v srdci defenzívy. Právě na něm si jej v Atléticu oblíbil trenér Diego Simeone, který si mladíka nastálo vytáhl do prvního týmu v únoru 2016.

Když však o pár měsíců později Lucas poprvé obdržel pozvánku do francouzského reprezentačního výběru U21, bylo mu sděleno, že je nominován jako náhradní levý bek za zraněné Benjamina Mendyho s Jordanem Amavim.

Lucas Hernández s Benjaminem Pavardem slaví triumf na mistrovství světa

Podobně se prokousal také do nominace na mistrovství světa v Rusku. Na úkor nerozehraného Benjamina Mendyho dostal pro nějvětší turnaj své dosavadní kariéry příležitost na kraji obrany. A vedl si skvěle. Francie po dvaceti letech ovládla šampionát a doma rozpoutala veliké oslavy.

Na pravé straně defenzivní linie přitom operoval další kovaný stoper Benjamin Pavard, jenž dostal přednost před Djibrilem Sidibém. Francie s oběma částečně převelenými obránci trefila jackpot, ve který bude počínaje nastávající sezónou doufat také Bayern. Pavard totiž toto léto také přicestoval do Bavorska, mnichovský gigant za něj Stuttgartu vysázel 35 milionů eur.

3) Les Bleus, nebo La Roja?

Defenzivní univerzál, který se vyžívá v obranných zákrocích, však k reprezentaci země galského kohouta zdaleka neměl tak vydlážděnou cestu. Vyrůstal ve Španělsku, i po několika startech v mládežnických výběrech Francie tak stále připadala v úvahu možnost reprezentovat na seniorské úrovni rivala z Pyrenejského poloostrova.

Velkou roli v té době sehráli Didier Deschamps a tehdejší spoluhráč z Atlética Antoine Griezmann. Právě oni dva se největší měrou přičinili o to, že Lucasova volba v březnu 2018 definitivně padla na rodný kraj. A to ačkoliv rodák z Marseille ještě před pár lety neuměl plynně francouzsky.

Lucas Hernández ještě ve službách Atlética Madrid

4) Duchovní Simeoneho syn

Na trávníku sice třiadvacetiletý fotbalista uznává zejména Raphaela Varana a Sergia Ramose z Realu Madrid, největší vliv na jeho kariéru ale měla osoba z odvrácené strany hlavního města. Kouč Atlética Madrid Diego Simeone na něj vždy dohlížel a za každou cenu jej chtěl posunout na vyšší úroveň.

Vyrůstal jsem s ním,” řekl Hernandez, který se k Atletům připojil v roce 2007, tedy čtyři roky před startem Simeoneho stále trvající trenérské štace. Právě argentinský bouřlivák ve Francouzovi probudil duch obránce svých představ. Vybudoval hladového, neunávného a především nebojácného Lucase Hernándeze. Ten od svého debutu mezi elitou ve věku osmnácti let nepřestal růst.

Jak se Hernándezovi povede v Německu?

5) Vítěz mistrovství světa

V moskevském finále odehrál celých devadesát minut a valnou měrou se podílel na výhře Francie 4:2 nad do té doby fantastickým Chorvatskem. Asistencí navíc přispěl ke čtvrtému gólu z kopačky Kyliana Mbappého.

Lucas projevuje zapálení v každém souboji,” vypíchl Deschamps jednu z klíčových vlastností svého favorizovaného levého obránce. „Jsou momenty, kdy někteří jedinci dokáží dodat spoluhráčům trochu extra energie a kuráže. A touto schopností zrovna Lucas disponuje.

Až skončím s fotbalem, můžu se při pár pivech v obýváku podívat na to naše vítězné mistrovství,” s úsměvem naplánoval Hernandez svůj program po sportovní kariéře. „A věřte, že si to opravdu vychutnám,” dodala nová naděje Bayernu Mnichov.

Vojt?ch Olšr / bundesliga.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

http://SpFling.com - skvělá seznamka pro dospělé s inteligentním vyhledávacím systémem pro nalezení sexuálního partnera!

emquechan
Reklama
Reklama
Nejnovější články