Zpět na » 1. Bundesliga » 5 zajímavostí, které jste určitě nevěděli o Ivanu Perišićovi

1. Bundesliga - 5 zajímavostí, které jste určitě nevěděli o Ivanu Perišićovi

5 zajímavostí, které jste určitě nevěděli o Ivanu Perišićovi © My Sports Chat - Ivan Perišić

1

Líbilo se

22.08. - Bayern Mnichov si zajistil služby fotbalisty, který je bundesligovým fandům jistě povědomý. Někdejší křídelník Borussie Dortmund a Wolfsburgu přichází z Interu Milán na roční hostování, od posledního Perišičova startu v německé nejvyšší soutěži však uběhly již tři sezóny. Pojďme si tedy připomenout několik zajímavých faktů z dosavadního života dnes již třicetiletého Chorvata.

1) Ivan a slepičí farma

Jako dítě si Perišič vysloužil přezdívku „Koka”, tedy slepice, pro svou zálibu v trávení volného času na otcově farmě v Chorvatsku. Vše ale musel odložit stranou roku 2006, kdy za tátovy podpory přestoupil z Hajduku Splitu do francouzského Sochaux.

Jít do Sochaux bylo v té době z rodinného hlediska to nejlepší rozhodnutí,” svěřil se Ante Perišič tamním novinám Slobodna Dalmacija. „Chtěl jsem je dostat pryč ode mě a mého strádání.” Peníze, které syn vydělával ve Francii, byly nezbytně nutné pro chod tatíkovy farmy zpátky doma a to přestože Ivan ani po třech letech mimo Chorvatsko nemohl počítat žádný start v A-týmu Sochaux.

2) Nejtalentovanější v celé Belgii

Po neúspěšném angažmá na území galského kohouta Perišič prožil zdárné hostování v belgickém Roeslare, kde vstřelil pět gólů v 17 zápasech. To chorvatskému fotbalistovi otevřelo cestu do Clubu Bruggy, v němž se mu podařilo potvrdit své kvality.

Perišić ještě v dresu Clubu Bruggy

V sezóně 2010/11 mu na 16 přesných zásahů stačilo 27 utkání. Jeho tým vyválčil čtvrtou pozici v lize a zajistil si místo ve skupinové fázi Evropské ligy UEFA. Njezdatnější ligový střelec Perišič byl navíc oceněn také jako Nejlepší profesionální belgický fotbalista roku. Pro trenéra Jürgena Kloppa to tehdy bylo dost, aby mladíkovi nabídl kontrakt ve své Borussii Dortmund.

3) Sladký domov

Bylo to právě na Signal Iduna Parku, kde si chorvatský internacionál udělal pořádné jméno. Za sezónu a půl stihl v dresu BVB zaznamenat 12 gólů v 64 duelech. Perišič nechyběl ani při 28 bundesligových kolech a dalších šesti zápasech DFB Pokalu v ročníku, kdy Borussie zaznamenala premiérový domácí double.

V zimě 2012/13 se rodák ze Splitu odhodlal k přestupu do rivalské základny ve Wolfsburgu. Okamžitě se propracoval do základní jedenáctky a byl jedním ze stěžejních plajerů po celé dva roky a půl, které ještě v zemi našich západních sousedů strávil. Na konci roku 2015 svěřenci Dietera Heckinga dokonce ukořistili svůj historicky první německý pohár.

Od této chvíle již na Perišičovi visely oči většiny týmů napříč Evropou a nemálo se jich také ozvalo s konkrétní nabídkou. Nejlepší podmínky nabídl Inter, který nakonec v pomyslném závodě triumfoval a zajistil Chorvatovi rozlučku po srpnovém vítězství Wolfsburgu v superpoháru.

Perišić hostuje v Bayernu z Interu

Letos se Peřišič vrací do země, kde se mu narodily obě děti, v Bayernu se však sám střetne s nedávným společníkem. Jeho nový trenér Niko Kovač jej vedl již v národním týmu.

Celkem 16 ze svých 82 mezinárodních startů zaznamenal vicemistr z loňského mistrovství světa právě pod svým stávajícím velitelem. Kovač jej navíc v roce 2014 postavil do základní jedenáctky ve všech třech skupinových zápasech šampionátu v Brazílii, kde si Perišič připsal hned dva zářezy na střelecké pažbě.

4) Pamatuj, odkud pocházíš

Levý křídelník začínal s fotbalem ve svém rodném městečku Omis, obci čítající asi 15 tisíc obyvatel, a na své kořeny nikdy nezapomněl. „Když byl v Bruggách, tak každým rokem posílal různé dresy a další podobné věci,” řekl Branko Sunsnjara, Perišičův první kouč v oddílu NK Omis. „Všechno vybavení, které kluci potřebují, je od něj, ještě k tomu nám vždy chodí fandit, když hrajeme někde na výjezdu. Kdykoliv přijede domů, ať už je to o prádninách nebo ve volnu mezi tréninky, vždy se vrátí a trénuje tady.

5 ) Zkouška v plážovém volejbale

Roku 2017 si Perišič vyzkoušel na profesionální úrovní také poněkud odlišný sport než kopanou, když obdržel divokou kartu na mezinárodním volejbalovém turnaji v Porecu. Spoluhráč Niksa Dell’Orco mu sice zkusil předat pár užitečných rad, oběma však zbyly po porážce v prvním kole jen oči pro pláč.

Ivan Perišić ve volejbalové akci

Vždy to byl můj sen,” prohlásil třicetiletý fotbalista. „Volejbal jsem hrával asi od deseti let. Jsem do té hry hodně zapálený, každé léto jsem trénoval s kamarády.

Vojt?ch Olšr / bundesliga.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

http://SpFling.com - skvělá seznamka pro dospělé s inteligentním vyhledávacím systémem pro nalezení sexuálního partnera!

tiadoubbart
Reklama
Reklama
Nejnovější články