Zpět na » 1. Bundesliga » Axel Witsel: Jsme lepší než v minulé sezóně

1. Bundesliga - Axel Witsel: Jsme lepší než v minulé sezóně

Axel Witsel: Jsme lepší než v minulé sezóně © beIN SPORTS - Axel Witsel

4

21.08. - Záložník Borussie Dortmund Axel Witsel věří, že je jeho tým silnější než v posledním ročníku a neštítí se ani hrozivých výstrah vůči dalším účastníkům titulového boje v čele s hvězdným Bayernem Mnichov. Za pravdu mu dává drtivá domácí výhra nad Augsburgem 5:1 hned v prvním ligovém kole.

Ze začátku to však nevypadalo jako idylická přemiéra před vlastními diváky. Podceňovanému Augsburgu stačilo jen 31 sekund na to, aby vstřelil svou první branku v nové sezóně.

Witsela sice podobně jako všechny ostatní úvodní trefa zaskočila, Belgičan ale nenechal vlastní tým propadnout zmatku: „Bylo to podobné jako, když proti nám loni šlo Lipsko do vedení už v první minutě, ale po gólu jsme si řekli, že máme dostatek času. Hned po naší brance jsme věděli, že všechno bude v pořádku.

Sebevědomí z Axela Witsela přímo čiší, většina ho pramení z důvěry v útočné kvality svého mančaftu. Sám záložník v prvním kole zaznamenal dvě asistence. „Je nám jasné, že se dostaneme do gólových příležitostí a kluci jako Paco Alcacer či Marco Reus nepotřebují deset šancí k tomu, aby jednu proměnili.

Witsel opravdu nemluví jen tak do vzduchu. Dortmund zaznamenal pět přesných zásahů ze svých 24 střel na bránu. Reus konkrétně se trefil jednou, kolega Alcacer pak dal dokonce góly dva. První Španělova branka byla tou vyrovnávací hned ze třetí minuty, po níž svěřenci Luciena Favreho přidali v druhém poločase další čtyři kousky do soupeřovy sítě. Vítězství nad Augsburgem pasuje Borussii na průběžnou první příčku ligové tabulky.

Útočná letka Borussie Dortmund

Ofenzivní zdatnost ovšem nebylo to jediné, co Axela Witsela potěšilo v sobotním duelu na Signal Iduna Park. Belgický reprezentant jako univerzální středopolař oceňuje také Alcacerovo zapálení do defenzivní činnosti a obrannou výpomoc z hrotu útoku.

Nevím, co se to dělo,” zavtipkoval třicetiletý fotbalista. „Bylo to poprvé, co jsem viděl Paca vrátit se na post pravého beka a vybojovat balón. Je to dobré znamení pro celý tým. Když jde řeč o defenzívě, nejedná se pouze o obránce, všichni musí odvést svůj kus práce. V tomto ohledu jsme se oproti loňsku jistě zlepšili.

Na otázku, co nejvýznamnějšího si sám Witsel ze zápasu odnesl, zareagoval někdejší hráč Zenitu Petrohrad vypíchnutím pozitivní nálady v mužstvu a velké role domácích fandů.

Zapochyboval vůbec Witsel o triumfu Dortmundu v úvodním kole, které začalo inkasovaným gólem po pouhé půl minutě? „Ne. V Bundeslize musí být člověk pořád obezřetný, jedná se o obtížnou ligu. My jsme však hráli doma a věděli jsme, že po první brance budeme stále přitvrzovat tlak. Když už doma vedete o dva nebo tři góly, je rozhodnuto."