Zpět na » 1. Bundesliga » Úterní přípravné zápasy

1. Bundesliga - Úterní přípravné zápasy

0

10.01. - Ăšterý bylo na množství přípravných zápasů, kterých se zúčastnily německé bundesligové týmy, chudší než předchozí den. Eintracht Frankfurt se rozešel smírně s druholigovým Freiburgem, Borussia Dortmund dokonce nedokázala zdolat účastníka regionální ligy z Wuppertalu.

Freiburg vzdoroval Eintrachtu

SC Freiburg, účastník druhé nejvyšší soutěže, dokázal v portugalské Albufeiře remizovat s Frankfurtem 2:2 (1:0). Outsider se dvakrát v zápase dostal do vedení brankami Jonathana Pitroipy (10.) a Otara Khizaneishviliho (76.), Eintracht ale pokaždé reagoval, mezi střelce se zapsali Marcel Heller (62.) a Ioannis Amanatidis (86.). "Každý začátek je těžký", řekl trenér Frankfurtu Friedhelm Funkel, který se ale mohl radovat z návratu Jermaineho Jonese. Kapitán týmu nastoupil od úvodu po dlouhé osmiměsíční přestávce.

BVB v Röberově premiéře jen 1:1

Debut v roli hlavního trenéra Borussie Dortmund si Jürgen Röber určitě představoval jinak. Mužstvo v prvním přípravném zápase pod jeho vedením pouze remizovalo s týmem regionální ligy Wuppertalem 1:1. WSV se před 6.481 diváky dostalo do vedení již v šesté minutě brankou nové posily z Mainzu Tobiase Damma, za favorita vyrovnával v 53.minutě Alexander Frei.