Zpět na » 1. Bundesliga » Pondělní přípravné zápasy

1. Bundesliga - Pondělní přípravné zápasy

0

09.01. - Bayern München podlehl Benfice Lisabon až na pokutové kopy, Werder Bremen naproti tomu deklasoval Besiktas Istanbul 4:0. HSV odstartovalo do nového roku díky výkonu zimní posily Franka Rosta vítězně, Mönchengladbach i s Gohourim neměl žádný problém s outsiderem, poraženy odešly ze hřiště týmy Stuttgartu a Wolfsburgu. Nürnberg remizoval s FC Bruggy 1:1.

Werder ve špičkové formě

SV Werder Bremen se na turnaji Efes Pilsen Cup probojoval po výhře 4:0 nad Besiktasem Istanbul do finále. Třetímu týmu turecké ligy nastříleli branky Hugo Almeida (43.,79.), Naldo (72.) a Miroslav Klose (47.). Schaafova jedenáctka zanechala velice dobrý dojem a kombinační hrou svého soupeře jasně přehrála. Ve finále narazí ve čtvrtek Werder na vítěze zápasu mezi Galatasarayem Istanbul a Feyenoordem Rotterdam.

FCB prohrál na pokutové kopy

FC Bayern podlehl na Dubai Cupu Benfice Lisabon 3:4 na pokutové kopy. Mark van Bommel a Claudio Pizarro ztroskotali na brankáři Marcellovi Morettim, Oliver Kahn uspěl jen proti Betovi. Po třech dnech tvrdého tréninku měli mnichovští proti Benfice převahu, přesto se ale nedokázali dostat do mnoha gólových příležitostí. Tu největší měl v 7.minutě van Bommel, když střelou z 18 metrů trefil jen tyč. Ĺ těstí měl Bayern těsně před přestávkou, když kapitán Simoa, který se ocitl sám před Kahnem, minul těsně branku. Na turnaji, dotovaném 2 miliony dolarů, se tedy bavorští ve středu utkají v souboji o třetí místo s Olympique Marseille. Dřívější mnohonásobný francouzský mistr, v jehož týmu působí i Franck Ribery, o něž projevil FC Bayern zájem, podlehl ve druhém zápase Laziu Řím 1:3.

Gohouri skóroval za Gladbach

Borussia Mönchengladbach nastoupila před 1.000 diváky na hřišti týmu nižší soutěže Germanie Dürwiß a zvítězila 6:1 (6:0). Bundesligový tým, ohrožený sestupem, vystřídal o poločase kompletně tým. O branky se postarali Peer Kluge (12.), Kahe (16.), nováček Steve Gohouri (26.), Wesley Sonck (28.,31.) a Federico Insua (45.). Vedle Gohouriho, který do Gladbachu přišel nedávno za 1,5 milionu Euro z Young Boys Bernu, nastoupil i Alexander Baumjohann, který dosud působil v Schalke.

Nürnberg uhrál remízu s FC Bruggy

1.FC Nürnberg zůstává i v přípravě věrný oblíbeným nerozhodným výsledkům a s FC Bruggy se rozešel smírně 1:1. Remízový král bundesligy (11x) nezklamal ani tentokrát ve španělském Benahavisu. "Club" přivedl ve 33.minutě do vedení Robert Vittek, za soupeře vyrovnal dřívější hráč Schalke Sven Vermant v 58.minutě.

Wolfsburg první přípravný zápas prohrál

VfL Wolfsburg zahájil přípravu na jarní část sezóny porážkou. V rámci soustředění v portugalském Algarve podlehli "vlci" Standardu Liege 1:2. Branku Augenthalerova výběru zaznamenal Facundo Quiroga. Smůlu měl Jonathan Santana, když dostal úder do obličeje a rána mu musela být sešita třemi stehy. Jeho startu v pátek proti Wackeru Burghausen by to ale nemělo zabránit.

VfB podlehl 1:2 Spojeným arabským emirátům

I VfB Stuttgart odstartoval do letošního roku porážkou 1:2. Na "Dubai Football Challenge" nestačilo mužstvo ze Ĺ vábska i přes vedoucí Gomezovu branku (64.) Spojeným arabským emirátům. Vývoj ještě dokázali před 3.000 diváky otočit Mohamed Omar (66.) a Ismael Matar (76.). Trenér Armin Veh nepostavil brankáře Tima Hildebrandta, chyběli i Fernando Meira a Mathieau Delpierre.

Rost zachránil HSV vítězství

Už před VfB Stuttgartem nastoupil v rámci Dubai Football Challenge i Hamburger SV. Reprezentaci ĂŤránu dokázal porazit 2:1 (1:0). Zákrokem v poslední minutě zachránil hamburským výhru brankář Frank Rost. O branky Dollova výběru se postarali Paolo Guerrero (30.) a Besart Berisha (71.). V průběhu utkání se šéf HSV Bernd Hoffman nechal slyšet, že klub v zimní přestávce neplánuje nákup dalších posil. "S příchodem Rosta naše přestupové aktivity skončily", řekl Hoffman.