Zpět na » 1. Bundesliga » Aachen - FC Bayern 1:0

1. Bundesliga - Aachen - FC Bayern 1:0

0

18.02. - Stadion Tivoli v Aachenu zůstal v této sezóně pro FC Bayern nedobytnou pevností. Dva měsíce po vyřazení z Německého poháru se zde museli mnichovští v sobotu smířit s další porážkou. Před 20.832 diváky FCB prohrál 0:1 (0:1), a to poprvé v osmém bundesligovém zápase na Alemannii.

Tři dny před utkáním Ligy mistrů na Realu Madrid přispěl k sedmé prohře Bayernu brankou jejich dřívější hráč Alexander Klitzpera. Hosté tak propásli možnost stáhnout ztrátu na Werder Bremen (ten podlehl HSV 0:2) a přiblížit se třetímu místu tabulky. Naopak v neděli se na ně může 1.FC Nürnberg v případě vítězství nad Energií Cottbus dotáhnout na jediný bod.

Na Tivoli postavil Ottmar Hitzfeld oproti utkání s Arminií Bielefeld přestavěnou jedenáctku. Do sestavy se po odpykání karetního trestu vrátil Bastian Schweinsteiger, stejně jako Willy Sagnol, který překonal problémy s kolenem. Francouz vyběhl překvapivě na pravé straně zálohy, jako pravý obránce hrál Hasan Salihamidzic. Nováčkem v základu byl i Roque Santa Cruz, na lavičku tedy usedli Lukas Podolski, Andreas Ottl a Ali Karimi. "Aachen je vzadu zranitelný. Toho chceme využít", říkal Hitzfeld před výkopem.

Od úvodu hned mnichovští převzali iniciativu, zatlačili Aachen do defenzivy a již v 7.minutě byli blízko k vedení. Makaayova střela z přímého kopu z 22 metrů ale minula branku o pár centimetrů. Ze strany domácích toho nebylo moc k vidění. Poprvé se o ohrožení branky FCB postarali při rohovém kopu a míč hned putoval do sítě. Nejdříve ještě Oliver Kahn skvěle zasáhl poté, co Klitzpera změnil směr střely Thomase Stehleho, ovšem exmnichovský fotbalista míč následně s trochou štěstí poslal do branky - 1:0. Taktika Alemannie hrát na rychlé protiútoky tak zcela splnila účel. V dalším průběhu se domácí zakopali na vlastní polovině a Bayernu tak na malém hřišti nezůstalo mnoho prostoru k útočení.

Makaay (18.) a Mark van Bommel (24.) zkoušeli štěstí z dálky, ovšem nemířili přesně. Největší příležitost k vyrovnání měl ve 26.minutě Santa Cruz, když brankář Aachenu vyběhl proti míči mimo pokutové území. Santa Cruz jej vybojoval a mohl střílet do prázdné branky, ovšem na poslední chvíli byl na místě Klitzpera. Krátce poté zlikvidoval Makaayovu ránu z 11 metrů Straub (31.), pak Lucio trefil jen boční síť (41.). I přes poměr střel na branku 13:6 mohli být v závěru prvního poločasu mnichovští ještě rádi, že neprohrávali už 0:2. Kahn neskutečným způsobem zlikvidoval Schlaudraffovu šanci z rychlého protiútoku. A tak o pauze byl stav 1:0.

Mnichovští vyběhli z kabiny s Claudiem Pizarrem místo Santa Cruze, na zápase se ale nezměnilo nic. Hráči FCB jasně udávali tón utkání, Aachen byl ale hodně nebezpečný při rychlých kontrech. Již po pěti minutách zachraňoval situaci před Vedadem Ibisevicem, již připraveným ke střele, Mark van Bommel. Kahn byl při pokusu Saschy Duma na místě (57.), Schlaudraff střílel jen do postranní sítě branky (63.).

Bayern ovládal hřiště, k zakončení se ale dostával málo. Velkou příležitost měl Bastian Schweinsteiger, jeho střela z osmi metrů ale letěla kousek mimo cíl (64.). Hitzfeld vsadil v polovině druhého dějství zcela na ofenzivu. Vystřídáním Lukase Podolskiho za Sagnola postavil třetího útočníka (70.), krátce předtím se na trávník dostal i Mehmet Scholl (61.). Ăštočné rozestavení ale Bayernu úspěch nepřineslo. Gólman Aachenu Straub uspěl proti Makaayovi (76.) i Pizarrovi (87.), Scholl pálil nad branku (85.). V nastaveném čase ještě naposledy střílel Makaay, ovšem na konečném výsledku 1:0 se již nic nezměnilo.

Aachen: Straub - Stehle, Herzig, Klitzpera, Leiwakabessy - Lehmann (76. Heidrich), Plaßhenrich, Reghecampf - Rösler, Schlaudraff (90. Fiel) - Ibisevic (56. Dum)

FC Bayern: Kahn - Salihamidzic, Van Buyten, Lucio, Lahm - Sagnol (70. Podolski), Demichelis, Schweinsteiger, Van Bommel (61. Scholl) - Makaay, Santa Cruz (46. Pizarro)

Branka: 1:0 Klitzpera (10.)

Rozhodčí: Manuel Gräfe (Berlin)

Diváků: 20.832 (vyprodáno)