Zpět na » 1. Bundesliga » Voronin odejde do Liverpoolu

1. Bundesliga - Voronin odejde do Liverpoolu

0

Líbilo se

18.02. - Ukrajinský útočník ve službách Bayeru Leverkusen Andrej Voronin přestoupí v létě do anglické Premier League. Vyhlédl si jej aktuálně třetí tým anglické ligy Liverpool FC. Zprávu přinesli informátoři Kickeru a zdroje z Ukrajiny.

Voronin je sice se šesti brankami a stejným počtem gólových asistencí nejproduktivnějším hráčem Leverkusenu, stále místo v základní jedenáctce Michaela Skibbeho si však nevybojoval.

"Byl jsem v Německu deset let, to je velice dlouhá doba. Teď chci zažít něco jiného, potřebuju změnu." řekl sedmadvacetiletý Ukrajinec. Smlouva v Bayeru trvala tři roky a končí mu letos v létě. Do Anglie odejde tedy zdarma jako volný hráč.

Zájem o něj projevil také skotský mistr Celtic Glasgow nebo nejznámější ukrajinský klub Dinamo Kyjev. Ăštočník se však v této chvíli do své mateřské země vracet nechce. "Je to příliš brzy."

Voronin žil zatím jen ve dvou zemích. Do šestnácti let působil na Ukrajině v klubu Chernomorets Odessa. Potom odešel do Německa a až zde poznal, co je to profesionální fotbal. Vystřídal postupně Mönchengladbach, Mainz, Köln a Leverkusen. Nyní se těší na novou ligu. Jde ve šlépějích svého bývalého útočného kolegy z Leverkusenu Dimitara Berbatova, který na ostrovy odešel před touto sezonou.

Kariéra Andreje Voronina: (k 18.2.07)

Zápasy v 1. Bundeslize: 108
Góly v 1. Bundeslize: 33
Zápasy v 2. Bundeslize: 77
Góly v 2. Bundeslize: 29
Zápasy v reprezentaci: 41

Jakub Sitek / kicker.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články