Zpět na » 1. Bundesliga » Frankfurt - Stuttgart 0:4

1. Bundesliga - Frankfurt - Stuttgart 0:4

0

16.02. - Krutý výsledek pro Eintracht. Byl sice o něco horší, ale prohrát takovým rozdílem si nezasloužil. Doplatil na brzy inkasovaný gól, zbytečné chyby a nepřesnost ve finálních přihrávkách i v zakončení. Stuttgart se vyhoupl na druhé místo, hned v sobotu ho však mohou sesadit Brémy.

Stuttgart, hrající bez svého kapitána Fernanda Meiry, začal fantasticky, když hned ve druhé minutě putoval míč po ose Cacau - Gomez - Hilbert do branky. Proti rychlé akci nedokázali zakročit ani domácí obránci, ani náhradní brankář Oka Nikolov.

V 16. minutě vyvážel ze své poloviny míč frankfurtský útočník Naohiro Takahara, jenže zbytečně jej ztratil. Po spolupráci Cacaua a Hitzlspergera byl Mario Gomez sám před Nikolovem a podél makedonského gólmana poslal balón do sítě podruhé.

O tři minuty později dostal Eintracht příležitost snížit z přímého volného kopu. Streitovu tvrdou i dobře umístěnou střelu ale lapil vynikající Hildebrand. V další šanci se po centru Ochse objevil Meier, avšak dobře zakročil stoper Delpierre. Po několika minutách zkusil štěstí akrobatickými nůžkami Takahara, ale taky neuspěl. Když Vasoski po rohovém kopu netrefil pět metrů před brankou míč, přišel zákonitý trest.

Ve 44. minutě běžel s míčem Magnin, tři obránci hlídali Gomeze a nikdo si nevšímal osamoceného Osoria. Právě k němu však doputovala přihrávka a on se utěšenou ránou trefil do vzdálenějšího koutu Nikolovovy svatyně - 3:0.

V poločase sáhl trenér Eintrachtu Funkel ke dvěma střídaním. Do zápasu poslal defenzivního záložníka Preuße a forvarda Amanatidise. Sestava VfB zůstala beze změn.

V druhé půli se Stuttgart více zatáhl a snažil se spíše bránil nadějný náskok. Eintracht začal diktovat tempo hry. V 55. minutě vstřelil Ioannis Amanatidis regulérní branku, jenomže sudí mu ji pro údajný ofsajd neuznali! Hráči Frankfurtu začali být nervóznější, za protesty viděl žlutou katru Preuß.

Na konečných 4:0 upravil Thomas Hitzlsperger. Mario Gomez byl faulován v pokutovém území, následnou penaltu sice Hitzlsperger neproměnil, ale Nikolovem vyražený míč doskákal přímo na jeho kopačku a v této šanci se už nemýlil.