Zpět na » 1. Bundesliga » Ivan Saenko - páté místo není náhodné

1. Bundesliga - Ivan Saenko - páté místo není náhodné

0

Líbilo se

16.02. - Je nyní v 1.FC Nürnbergu mužem činu. Čtyřmi brankami v posledních pěti zápasech Ivan Saenko významně přispěl k vzestupu "Clubu", který začal snít o účasti v poháru UEFA. 23-letý Rus v rozhovoru mluví o důvodech úspěchů a vysvětluje, že rozhodně nejsou dílem náhody.

Pane Saenko, studujete už obránce z Lazia Řím, FC Liverpoolu či z FC Valencie?

Co to je za otázku?

Všechno to jsou možní soupeři vašeho klubu v příštím ročníku poháru UEFA!

Tak daleko nepřemýšlím. Nenecháme se pobláznit a myslíme pouze na zápas od zápasu. Vydáme ze sebe vždy všechno a na konci sezóny se podíváme na tabulku.

Kdo je po dvou třetinách soutěže pátý, může stát i po 34.kole nahoře.

To je pravda. Také to není žádná náhoda, že jsme teď pátí, v profesionálním sportu nejsou vůbec žádné náhody. Něco jsme ukázali, nadále jsme se vyvíjeli a jsme ve špičkovém rozpoložení. Ale je to momentální stav a ještě není čas na předpovědi. Ještě bude tak hodně zápasů, může se toho ještě hodně stát.

V prvních 16 utkáních sezóny se 1.FC Nürnbergu podařilo vyhrát jen třikrát, v posledních pěti zato čtyřikrát. Kde jsou důvody?

To je ve fotbale časté: člověk to nedokáže přesně vysvětlit. V první polovině sezóny jsme měli tolik zápasů, ve kterých jsme ještě v závěru ztratili vedení a já jsem vždy říkal: když se zbavíme těchto chyb, budeme moci dokázat mnohem více. Musíme jen na hřišti konat to, co po nás žádá trenér.

Co se stalo s vámi osobně? Čtyři góly v prvních 16 utkáních, nyní čtyři v posledních pěti.

Pět! Jeden gól, ten v Gladbachu, mi ukradli.

Dobrá. Proč se najednou trefujete?

Ani to neumím vysvětlit, ale ještě jednou říkám: Není to žádná náhoda. Musím děkovat bohu a tomu, že je se mnou opět můj otec a doma s ním můžu trénovat. Ostatně jako útočník se můžeš desetkrát netrefit a je to v pořádku, pokud pracuješ pro mužstvo a mužstvo hraje úspěšně.

Ve smlouvě do roku 2010 máte závěrečnou klauzuli platnou od roku 2008. Chcete ji využít?

Fotbal nejde plánovat, již zítra se můžeš zranit. Ne, nedělám si hlavu z toho, co se přihodí.

Petr Pelikán / kicker.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články