Zpět na » 1. Bundesliga » Leverkusen porazil Blackburn

1. Bundesliga - Leverkusen porazil Blackburn

0

14.02. - Bayer Leverkusen vyhrál první zápas třetího kola poháru UEFA nad anglickým Blackburnem 3:2. Leverkusen se pokouší po dvanácti letech opět probojovat mezi šestnáct nejlepších.

Bayer nastoupil před vyprodanou Bay-Arenou bez dvojice zraněných brazilských obránců Juana a Roque Juniora. Začal velice dobře, už v 18. minutě otevřel skóre Callsen-Bracker. Trefil se hlavou po parádním centru Bernda Schneidera.

Ĺ est minut před přestávkou však bylo vyrovnáno. Záložník Blackburnu David Bentley centroval z nepřímého volného kopu a míč nešťasně tečoval do vlatní branky Stefan Kießling.

Červenočervení se však ještě do poločasu dokázali vrátit do vedení. Ujala se střela kapitána Carstena Ramelowa. Když v 56. minutě zdvojnásobil náskok Leverkusenu krásnou brankou Bernd Schneider, vypadalo to s německým týmem velice dobře.

Koncovka mu však nevyšla úplně podle představ. Shabani Nonda totiž v 86. minutě upravil na konečných 3:2 a zvýšil postupové šance Rovers. Ăštočník Konga nastoupil až jako střídající hráč a prosadil se po necelých dvaceti minutách na hřišti.

Odveta je na programu 22. února v Anglii. Postupující se utká s lepším z dvojice Lens - Panathiakos Atény.

Bayer Leverkusen: Butt - Castro, Callsen-Bracker, Haggui, Babic - Ramelow, Rolfes - Voronin, Barbarez, Schneider - Kießling (85. Freier)

Blackburn Rovers: Friedel - Emerton, Henchoz, Nelsen, Warnock - Bentley, Tugay, Mokoena (90. Todd), Dunn (66. Peter) - Roberts (69. Nonda), McCarthy

Branky: 18. Callsen-Bracker, 43. Ramelow, 56. Schneider - 39. Bentley, 86. Nonda

Diváci: 20 500 (vyprodáno)