Zpět na » 1. Bundesliga » Von Hessen odchází už nyní

1. Bundesliga - Von Hessen odchází už nyní

0

Líbilo se

12.02. - Thomas von Hessen oznámil na tiskové konferenci po prohře 0:1 v Bayernu, že u týmu Arminie končí. Původní dohoda s vedením Bielefeldu sice hovořila o ukončení spolupráce na konci letošního ročníku, jenže pokračující špatné výkony konec urychlily.

Bielefeld nevstoupil do sezony 2006/07 špatně a držel se těsně pod pohárovými příčkami. Jenže za posledních devět zápasů si připsal pouze čtyří remízy a pět porážek. To logicky zapřičinilo i pokles v bundesligové tabulce. Od sestupu dělí Arminii pouhé tři body, od posledního Hamburgu pět.

Asi před týdnem vyšly na povrch zprávy o tom, že von Hessen po sezoně odejde a na jeho práci naváže dosavadní asistent Frank Gedeick. Nakonec se však vedení rozhodlo Gedeicka povýšit už teď. Ode dneška bude tedy řídit tréninky a odpovídat za výsledky mužstva. Von Hessen i vedení svorně tvrdí, že se na ukočení smlouvy dohodli už před zápasem a výsledek neměl na rozhodnutí žádný vliv.

Co zaznělo na tiskové konferenci po zápase s Bayernem?

Thomas von Hessen (dosavadní trenér): Hrajeme velice disciplinovaně. V rámci možností jsme Bayernu Mnichov znepříjemnili život. Dneska jsem bohužel necítil odvahu, báli jsme se zaútočit. Hned po zápase jsem zašel k hráčům do kabiny a oznámil jim, že jsme se vedením dohodli na předčasném ukončení smlouvy. Doufám, že to přinese do mužstva klid a odrazí se k lepším výkonům. Zároveň bych rád poprosil všechny fanoušky, aby v domácím zápase proti Bochumi povzbuzovali a za každých okolností za mužstvem stáli.

Roland Kentsch (generální manažer): Ačkoliv jsme proti Bayernu měli několikrát smůlu, stávají se porážky našim denním chlebem. Co se týče rozloučení s Thomasem, to přišlo po dohodě. Zjístili jsme, že to bude asi nejlepší řešení pro obě strany. A samozřejmě bych chtěl Thomasi von Hessenovi velice poděkovat za to, co pro Arminii udělal. Jeho práce přinesla klubu mnoho pozitiv.

Heiko Westermann (obránce): V kabině jsme se dozvěděli, že trenér odchází. Sice nějaké náznaky už byly i dříve, ale tak těsně po zápase to bylo překvapivé. Ĺ koda, že to takhle dopadlo. Ale teď je důležité dostat se zpátky na úspěšnou vlnu.

Jakub Sitek / arminia-bielefeld.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články