Zpět na » 1. Bundesliga » Kimmich: Až nezvykle často chybujeme a stojí nás to spoustu bodů

1. Bundesliga - Kimmich: Až nezvykle často chybujeme a stojí nás to spoustu bodů

Kimmich: Až nezvykle často chybujeme a stojí nás to spoustu bodů © These Football Times - Fotbalista Kimmich

1

06.10. - Bayern Mnichov, klub zvyklý vyhrávat, prožívá nesnadné období. Z posledních třech zápasů, které mužstvo odehrálo, se ani jednou neradovalo z výhry. V Bundeslize remizoval s Augsburgem 1:1 a na Herthu Berlin nestačil 0:2. V zatím posledním zápase skupinové fáze Ligy mistrů remizoval doma s Ajaxem 1:1. Joshua Kimmich vidí hlavní příčinu špatných výsledků ve velkém množství chyb.

Mnichov se v zápase s Ajaxem dostal do vedení díky Hummelsovi již ve čtvrté minutě. Ve dvaadvacáté bylo vyrovnáno, trefil se Noussair Mazraoui. Ve druhém poločase si více šancí vypracoval Ajax, ale prosadit se už nedokázal. Bayern hrozil v posledních minutách zápasu, ale ani on s remízou nic neudělal.

Po zápase Thomas Müller a Arjen Robben kladli důraz na opatrnou hru, naopak Joshua Kimmich se pozastavoval nad velkým množstvím chyb, které jeho tým vyprodukoval.

„Musíme změnit styl hry. Měli bychom hrát lépe na polovině soupeře a nesmíme se znovu dopouštět takového množství chyb jako v posledních třech zápasech. Myslím, že právě kvůli chybám jsem tři zápasy bez výhry,“ řekl Kimmich a pokračoval. „Vždy v určité fázi začneme dělat chyby, díky kterým se soupeř dostane do hry. Není to o naší špatné kondici nebo o malém zápalu do hry. Prostě zbytečně chybujeme, což nás stojí body,“ řekl důrazně před novináři.

Další šanci na nápravu mají fotbalisté Bayernu Mnichov v sobotu, kdy hostí doma Borussii Mönchengladbach v rámci dalšího kola Bundesligy.