Zpět na » 1. Bundesliga » FC Bayern - Bielefeld 1:0

1. Bundesliga - FC Bayern - Bielefeld 1:0

0

12.02. - FC Bayern přece jen dokáže vyhrávat. V domácí premiéře trenéra Ottmara Hitzfelda obhájce titulu zdolal Arminii Bielefeld 1:0 (1:0) a oslavil tak první vítězství v roce 2007. Se 37 body tak FCB zůstává na dohled třetímu VfB Stuttgartu (41).

Svým jedenáctým gólem v této sezóně přivedl Roy Makaay oproti minulým utkáním mnohem lépe hrající mnichovské před 69.000 diváky ve vyprodané Allianz Areně rychle do vedení (8.minuta). I přes jasnou převahu a dobré příležitosti už ale hráči Bayernu další branky vstřelit nedokázali.

Ve svém prvním utkání v pozici trenéra v Allianz Areně změnil Hitzfeld svou jedenáctku oproti zápasu v Nürnbergu hned na čtyřech pozicích. Martin Demichelis, Andreas Ottl, Ali Karimi a Lukas Podolski nahradili Willyho Sagnola (problémy s kolenem), Owena Hargreavese (chřipka), Bastiana Schweinsteigera (5.žlutá karta) a minule dost nešťastného Claudia Pizarra.

I přes zpackaný start do jarní části (jediný bod ze tří utkání) rozhodně tentokrát nezačali domácí nejistě. Z jisté obrany přecházeli do ofenzivy, na kterou se dalo dívat. První příležitost zápasu měli ovšem hosté z východního Vestfálska, konkrétně v 6.minutě Sibusiso Zuma. Pak ovšem přišla silná čtvrthodina Bayernu, který šel v 8.minutě do vedení. Lucio našel přihrávkou z vlastní poloviny Makaaye, který se nejprve zbavil Heika Westermanna, pak obešel brankáře Mathiase Haina a skóroval na 1:0. O pouhé tři minuty později zakončil velice hezkou kombinační akci Makaaye, Karimiho a Podolskiho Mark van Bommel, gól mu ovšem rozhodčí Rafati neprávem kvůli domnělému ofsajdu upřel. Van Bommel pak ještě vyslal do šance Podolskiho, ten ovšem z levé strany střílel jen do boční sítě (23.).

V polovině úvodního dějství FCB trochu ubral na tempu, ovšem kontrolu nad utkáním neztratil. Červení působili oproti předchozím utkáním herně mnohem lépe. Uspořádání na hřišti konečně bylo bez chaosu, hra na útočníky působila cílevědoměji, pouze střelba na branku nebyla bez chyb a tak po 45 minutách zůstalo skóre na stavu 1:0.

Obě mužstva vyběhla z kabin do druhého poločasu beze změn, beze změn vypadal i obraz hry. FCB kontroloval nadále dění, hosté byli v útoku neškodní. Ĺ ance Bayernu měli postupně Hasan Salihamidzic střelou z 18 metrů (50.) a Podolski hlavičkou (53.) a pak i obloučkem (62.).

V 65.minutě Allianz Arena slavila další návrat. Po dlouhé 28-měsíční pauze se dostal k bundesligovému comebacku Andreas Görlitz, nahradil zraněného Ottla. O pět minut později měl velkou možnost zvýšit na 2:0 Lucio, Brazilec ovšem trefil jen vnější stranu brankové konstrukce. I v závěru se FCB snažil vstřelit druhý, rozhodující gól. Hlavičku Van Buytena odvracel na brankové čáře Masmanidis (83.). Právě on pak na druhé straně při první střele hostů ve druhém poločase minul jen o kousek cíl (86.). A tak FC Bayern získal těsné, ale naprosto zasloužené vítězství.

FC Bayern: Kahn - Salihamidzic, Van Buyten, Lucio, Lahm - Van Bommel, Demichelis, Karimi, Ottl (65. Görlitz) - Podolski (88. Santa Cruz), Makaay (61. Pizarro)

Bielefeld: Hain - Korzynietz, Westermann (12. Bollmann), Gabriel, Schuler - Kauf, Marx (72. Vata) - Kamper, Masmanidis - Zuma, Eigler (58. Wichniarek)

Branka: 1:0 Makaay (8.)

Rozhodčí: Babak Rafati (Hannover)

Diváků: 69.000 (vyprodáno)