Zpět na » 1. Bundesliga » Nedělní výsledky 14. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Nedělní výsledky 14. kola Bundesligy

Nedělní výsledky 14. kola Bundesligy © -

0

25.11. - Oba nedělní zápasy 14. kola německé ligy skončili vítězstvím domácích týmů. Norimberk zdolal Dortmund v poměru 2:0, stejným výsledkem dopadl i souboj Hamburgu s Rostockem.

1. FC Norimberk - Borussia Dortmund 2:0 (1:0)

Jak Norimberk, tak Dortmund hrají mnohem níž než se očekávalo, a tak byl tento zápas pro ně velmi důležitý. Už v desáté minutě poslal Norimberk do vedení Tomáš Galásek. Český reprezentant napřáhl z pětadvacetimetrů a trefil vzdálenější kout Weidenfellerovy svatyně. Pojistný druhý gól přidal v samém závěru Angelos Charisteas. Z hranice pokutového území vystřelil k opačné tyči než Galásek.

Branky: 10. Galásek, 90. Charisteas

Rozhodčí: Rafati

Norimberk: Blažek - D. Reinhardt, A. Wolf, Beauchamp, Engelhardt - Galásek, Kluge (90. Glauber) - N. Adler (77. Saenko), Mintál, Misimovic - Charisteas

Dortmund: Weidenfeller - Amedick, Brzenska, Kovac, Dede - Kehl - Blaszczykowski (46. Federico), Tinga (80. Buckley), Kringe - Petric, Klimowicz (63. Valdez)

Diváci: 45 000

Hamburger SV - Hansa Rostock 2:0 (1:0)

Hamburger SV byl velkým favotritem tohoto utkání. Skóre otevřel v 19. minutě nejlepší střelec HSV Rafael van der Vaart, který zužitkoval přihrávku pravého záložníka Castelena. Po hodině hry předvedl parádní kousek kamerunský bek Atouba, když na levé straně prošel přes tři bránící hráče Rostocku a přihrál Trochowskemu. Německý reprezentant nacentroval do pokutového území a Ivica Olič upravil na konečných 2:0.

Branky: 19. van der Vaart, 61. Olič

Rozhodčí: Fleischer

Hamburg: F. Rost - Benjamin, B. Reinhardt, Mathijsen, Atouba - Jarolím (74. de Jong), Kompany - Castelen, van der Vaart (82. Choupo-Moting), Trochowski - Olič (77. Zidan)

Rostock: Wächter - D. Langen, Sebastian, Orestes, M. Stein - Beinlich (67. Yelen), Rathgeb - Bartels, Rahn (67. Pearce) - Agali (75. Dorn), Kern