Zpět na » 1. Bundesliga » Vehova mistrovská bilance

1. Bundesliga - Vehova mistrovská bilance

0

Líbilo se

13.02. - Tahle akce probíhá už několik týdnů. Stuttgart láká na plakátech nové fanoušky. "Staňte se i vy členem nadšeného klubu", je všude možné číst. Málokdy nějaký slogan tak vystihl situaci. Postarali se o to hráči VfB, kteří mají po přesvědčivém vítězství 4:1 nad Brémami velké šance na účast v poháru UEFA a zároveň i dobrou možnost na zisk místa v Lize mistrů.

Bojovní v osobních soubojích, takticky disciplinovaní v defenzivě, rychlí a přímí v útoku - tak se stuttgartští předvedli proti aspirantovi titulu. Bylo to opravdu celkově povedené představení.

"Byl to náš nejlepší zápas v sezóně", řekl Armin Veh, který přesně v sobotu oslavil rok ode dne, kdy převzal pozici trenéra VfB. Slavnostní den pro Veha, který i přesto nadále nechce určovat žádné sezónní cíle. Jeho bilance je ovšem bilancí mistrovského trenéra. V tuto chvíli má švábský tým průměr 1,95 bodu na zápas. Tedy lepší než obě mistrovská mužstva Stuttgartu v bundesligové historii. Helmutovi Benthausovi stačil v sezóně 1983/84 k titulu průměr 1,78, Christophovi Daumovi v ročníku 1991/92 jen 1,63. Přesně toto číslo je i celkovou Vehovou bilancí, tu totiž tlačí dolů průměr 1,14 bodu na zápas ze 14 utkání odvetné části sezóny 2005/06. Horší byli v tomto ohledu jen Winfried Schäfer a Rainer Adrion, oba v sezóně 1998/99 získali v 15 resp. 11 zápasech pouze 1,13 resp. 1,09 bodu na utkání.

Jde o hry s čísly, na které stuttgartští vůbec nedají. "Nemluvíme o mistrovském titulu", vysvětluje Mario Gomez, který před zraky spolkového trenéra Joachima Löwa předvedl, jak je nebezpečný před brankou. "Vysněný týden", jak 21-letý reprezentant sám nazval dny okolo svého debutu v reprezentaci, určitě nechce ještě ukončit. "Proč taky? Podle mě to tak může pokračovat."

Kam to až povede a zda na konci získá střelecký titul kickeru, o tom nyní 12-násobný kanonýr nepřemýšlí. "To je ještě tak daleko." Teď jde hlavně o to být zdravý. Levý kotník má totiž lehce zraněný. "Ale v pátek proti Frankfurtu budu opět fit." Chybět bude ovšem Fernando Meira. Kapitán VfB si přivodil pohmožděninu holenního svalu a bude mimo hru minimálně dva týdny.

Petr Pelikán / kicker.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články