Zpět na » 1. Bundesliga » Sen se jmenuje bundesliga

1. Bundesliga - Sen se jmenuje bundesliga

0

Líbilo se

13.02. - Ăštočník Rostocku Sebastian Hähnge vysvětluje v rozhovoru, jak vidí sportovní situaci v mužstvu. A varuje před Augsburgem.

Před zápasem F.C.Hansy minulý pátek v Kaiserslauternu měl Sebastian Hähnge pořádnou smůlu. Onemocnění chřipkou ho krátce před utkáním stálo místo v jedenáctce. Jestli už je zdravý a jak vidí sportovní situaci v týmu, o tom útočník Hansy mluví v aktuálním rozhovoru.

Sebastiane, jak se vám daří?

Už mnohem lépe. Už jsem téměř vyléčený, jsem opět na dobré cestě.

Co se přesně stalo v Kaiserslauternu?

Už večer před zápasem jsem se necítil úplně dobře. Tak jsem šel brzy spát, abych byl druhý den opět fit. Během noci se k tomu přidala i horečka a tak jsem bohužel musel trenérovi odříct účast.

Když jste si právě vybojoval stabilní pozici, bylo to asi obzvlášť kruté se jen dívat...

No jasně! A to zrovna ve špičkovém utkání v Kaiserslauternu. Na skvělou atmosféru na tomhle stadionu jsem se také už hrozně těšil.

Výlet mužstva do Schalke-Areny také pro vás nepřipadal v úvahu, že ano?

Ano, to je pravda. Zaprvé jsem samozřejmě nechtěl nakazit celé mužstvo. A pak jsem také potřeboval nutně klid, a tak jsem jel zvlášť domů autem.

Motivaci na bundesligu ale přesto máte?

Kvůli tomu nemusím jet zrovna na Schalke. Bundesligu jako cíl nemám teprve od tohoto víkendu. A po dobré úvodní části jsme na dobré cestě.

A jak tedy vypadají šance na postup?

Máme nadále skvělou výchozí pozici. Situace je taková, že by byl každý rozzlobený, kdyby to nakonec nevyšlo. Optimistické pro mě je i to, že jsme jako mužstvo zralí.

Přesto v posledních šesti zápasech jste dali jen tři góly, z toho dva z penalt! Má F.C.Hansa problém s útokem?

Nevidím to úplně tak, protože tabulka dokazuje, že stále jsme třetí v počtu branek. Navíc platí, že ne pouze útočníci jsou odpovědní za střílení gólů. Potřebujeme samozřejmě i podporu zezadu. Stejně tak jsme i my útočníci zabudováni do defenzivní práce a spoluzodpovědní za to, že F.C.Hansa stále ještě drží nejmenší počet obdržených gólů.

Kdy vás znovu uvidíme na tréninkovém hřišti?

Ve středu budu už v každém případě u toho. Horečka je mezitím pryč, mám už jen trochu rýmu. Vycházím z toho, že v neděli v domácím utkání proti Augsburgu budu opět k dispozici.

Co očekává F.C.Hansa proti FC Augsburgu?

Silný nováček, který hraje hodně kompaktně a který se nesmí podcenit. Na druhou stranu je to zápas, který se musí vyhrát, když máme takové požadavky. Musíme k věci přistoupit koncentrovaně, ale i sebevědomě.

Petr Pelikán / bundesliga.de, fc-hansa.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články