Zpět na » 1. Bundesliga » Ancelottiho přiznání: Důvod mého neúspěchu? Bayern se bránil změnám

1. Bundesliga - Ancelottiho přiznání: Důvod mého neúspěchu? Bayern se bránil změnám

Ancelottiho přiznání: Důvod mého neúspěchu? Bayern se bránil změnám © 90Min - Carlo Ancelotti

2

Líbilo se

30.08. - Trenér Carlo Ancelotti hned v první sezóně v Bayernu Mnichov vyhrál s týmem bundesligový titul. Jeho angažmá však nemělo dlouhého trvání, když byl minulé září, po porážce 0:3 od Paris Saint-Germain v Lize mistrů, vyhozen. Důvodem byl fakt, že se skupina hráčů postavila proti svému kouči. Nyní s odstupem času o vyhazovu hovoří sám Ancelotti.

Podle devětapadesátiletého rodáka z Itálie byla základním problémem neochota fotbalistů měnit zaběhnutý systém. „Zkušenost v Bayernu byla poněkud neobvyklá. Nehráli jsme špatně, většinu zářijových zápasů jsme zvládli. Hráči se bránili novým tréninkovým metodám, chtěli setrvat v zaběhnutém režimu. Když jsem přišel po panu Guardiolovi, nechal jsem věci, které jsem vyhodnotil jako vhodné. Postupně jsem chtěl přidat novinky, ale to se nesetkalo s kladným ohlasem od hráčů,“ řekl Ancelotti.

Po nečekaném konci v Bayernu si našel nové angažmá v Neapoli, kterou převzal po Mauriziu Sarrim. „První věc, kterou jsem po příchodu do nového klubu udělal, byla důkladná analýza herních a tréninkových metod. Některé se mi příliš nezamlouvaly, a tak je chci postupně vyměnit za vhodnější. Například chci, abychom hráli přímočařeji. Neumím říct, jak dlouho bude transformace trvat, ale chci, abychom hráli dobrý fotbal,“ dodal zkušený trenér.

Jan Prošek / Goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Takhle je to v Bayernu zažité už dlouho, mají svůj styl ve všem a nechtějí si do toho nechat kecat.

Tomguncz2

podla mna pre neapol skvely tah...Benitez so Sarrim mu ten tym pekne pripravily a s jeho skusenostami a uspechmy by mohol neapol priviest k nejakej trofeji...navse okrem Jorginha a Reinu mu ostali vsetky opory v time tak som zvedavy...proti AC predviedli skvely obrat ale asi az zapas s juventusom ukaze ako na tom budu v boji o titul

Blue_Lion
Reklama
Reklama
Nejnovější články