Zpět na » 1. Bundesliga » Sebastian Rudy mění působiště. Z Bayernu se přesouvá do Schalke

1. Bundesliga - Sebastian Rudy mění působiště. Z Bayernu se přesouvá do Schalke

Sebastian Rudy mění působiště. Z Bayernu se přesouvá do Schalke © goal.com - Sebastian Rudy

0

Líbilo se

29.08. - Osmadvacetiletý německý reprezentant přestoupil z Bayernu Mnichov do Schalke 04, kde oblékne dres s číslem 13. S novým zaměstnavatelem se domluvil na čtyřleté smlouvě do června 2022. Klub si od nové posily slibuje zkvalitnění hry a předávání zkušeností mladším hráčům.

Rudyho cesta do nejvyšší německé soutěže nebyla vůbec snadná. V šesti letech nastupoval za Dietingen, kde strávil pět let, a pak se přes krátkou zastávku v Zimmernu dostal do akademie Stuttgartu. Ve zdejším VfB se zdokonaloval ve fotbale a všechno směřovalo k jeho premiéře v seniorské soutěži.

Vůbec první příležitost v dospělém fotbale dostal coby hráč záložního týmu Stuttgartu. V létě 2008 podepsal smlouvu s hlavním týmem a úvodní start si připsal 10. srpna v DFB-Pokal. Stuttgart porazil Hansu Lüneburg 5:0. Po sedmi letech v této organizaci skončila smlouva a o jeho služby projevil zájem Hoffenheim. Zde si odbyl svůj bundesligový debut, celkově pak nastoupil do 195 ligových zápasů a upoutal na sebe pozornost.

Dlouhodobě patřil do širších nominací mládežnických národních týmů. I díky prostoru, který dostával na klubové úrovni, se propracoval do seniorské německé reprezentace. Minulou sezónu odehrál v Bayernu Mnichov, kterému pomohl k mistrovskému titulu. Z 34 ligových zápasů nastoupil do 25. Ačkoliv sezóna skončila úspěšně, on sám úplně spokojený nebyl. 27. srpna 2018 uzavřel čtyřletou smlouvu s FC Schalke 04.

"Zaujala mě cesta, kterou se klub Schalke vydává, proto jsem moc rád, že jednání vyšla a mohu podepsat smlouvu. Těším se na zápasy, fanouškovskou podporu a atmosféru ve Veltins-Areně,” řekl na tiskové konferenci. Pozitivní byl take kouč Domenico Tedesco. “Jsem potěšený, že si Sebastian vybral náš klub. Jedná se o velmi inteligentního a technicky nadaného hráče. Věřím, že jeho dovednosti a zkušenosti pomohou našemu mladému a nepříliš zkušenému týmu k co nejlepšému umístění v tabulce."

Jan Prošek / bundesliga.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Anketa

Ukáže se Sebastian Rudy jako vhodná posila pro Schalke?

Ano (1)

Ano 100,0%

Ne (0)

Ne 0,0%
Celkový počet hlasů: 1
Loading... Uklávám Váš hlas.
Reklama
Nejnovější články