Zpět na » 1. Bundesliga » Mönchengladbach - Aachen 0:0

1. Bundesliga - Mönchengladbach - Aachen 0:0

0

10.02. - Alemannia Aachen získala proti Gladbachu první bod v roce 2007. "Hříbata" čekají už šest zápasů na domácí vítězství. Borussia Mönchengladbach v domácí premiéře trenéra Jose Luhukaye propásla šanci posunout se na nesestupovou pozici. Její hráči v derby s Aachenem uhráli jen remízu 0:0 a po minulé výhře v Bielefeldu 2:0 se opět vrátili na zem.

Před 50.230 diváky v pěkně zaplněném Borussia-Parku nedokázali domácí v žádné fázi utkání navázat na nejlepší výkon celé sezóny v Bielefeldu. Nic nebylo z rychlé kombinační hry, kterou Gladbach po nástupu Nizozemce Luhukaye před týdnem ukončil mizérii ze zápasů venku.

"Aachen hrál v obraně velice disciplinovaně a kompaktně. V prvním poločase měli navíc i dobré šance z protiútoků. Tady jsme měli štěstí, že jsme se nedostali do ztráty. Ve druhém poločase jsme sice měli převahu, ovšem bez opravdových gólových šancí. Nebyli jsme dost odhodláni zahrát tu rozhodující přihrávku", míní Luhukay.

Naproti tomu hráči Aachenu, vedeni dřívějším koučem Gladbachu Michaelem Fronteckem, měli jasně větší brankové možnosti. Mladý reprezentant Jan Schlaudraff, rovněž exfotbalista Borussie, trefil ve svém dřívějším působišti ve 27.minutě střelou z dálky tyč. Tři minuty před přestávkou pak ještě znovu on po pěkném sólu minul branku Kaseyho Kellera. Schlaudraff rovněž v 84.minutě po chybě Stevea Gohouriho ztroskotal na domácím gólmanovi.

Trenér Aachenu Frontzeck netruchlil nad nevyužitými šancemi, ale radoval se ze zisku bodu. "Byl to pro nás těžký týden se třemi porážkami. Hodně a intenzivně jsme pracovali a dnes předvedli velice dobré utkání v cizím prostředí. Gladbach měl sice více ze hry, ale my jsme měli lepší šance. S vystupováním a výkonem mužstva jsem velice spokojený", analyzoval Frontzeck.

Hráči Gladbachu si i přes optickou převahu (55,1 procenta držení míče) vytvořili první opravdovou příležitost až před přestávkou, kdy obránce Gohouri dokázal přihrávku od Kaspera Bögelunda ještě tečovat špičkou kopačky, brankář Aachenu Stephan Straub byl ale na místě. Ve druhém poločase tým Borussie ještě zvýšil tempo, ovšem k vyložené převaze se domácí nedostali. Ĺ pílmachr Federico Insua měl po Klugeho pasu již blízko k vedoucí brance, když se již zbavil i gólmana Strauba, jeho střelu ale zablokoval Thomas Stehle.

Mönchengladbach: Keller - Bögelund, Compper (65. Rafael), Gohouri, Jansen, Ze`Antonio - Delura (75. Degen), Insua, Kluge, Polanski (53. Svensson) - Kahe

Aachen: Straub - Herzig, Klitzpera, Leiwakabessy, Stehle - Lehmann (72. Pinto), Plaßhenrich, Reghecampf (79. Fiel) - Ibisevic (82. Ebbers), Rösler, Schlaudraff

Rozhodčí: Peter Gagelmann (asistenti: Georg Schalk, Sascha Thielert)

Diváků: 50.230 (z nich zhruba 5000 z Aachenu)