Zpět na » 1. Bundesliga » Hitzfeldova domácí premiéra

1. Bundesliga - Hitzfeldova domácí premiéra

0

Líbilo se

10.02. - Trávník v Allianz Areně už Ottmar Hitzfeld zná. "Jako expert Premiere už jsem tam párkrát stál a myslel si: Tady bych chtěl být někdy trenérem", říkal staronový kouč Bayernu před nedělním zápasem svého mužstva proti Arminii Bielefeld. Hitzfeld bude na trávníku Allianz Areny znovu stát - tentokrát ale jako trenér FC Bayernu.

"Těším se na Arénu, na fanoušky a samozřejmě na naše vítězství", svěřil se před svým domácím debutem. Naposledy seděl na lavičce mnichovského velkoklubu v domácím zápase 22.května 2004 (2:0 proti Freiburgu) a oslavil tehdy hodně emocionální odchod po šesti letech plných titulů.

Na staré úspěchy u FC Bayernu chce Hitzfeld nyní opět navázat. Domácí zápas proti Bielefeldu by v tomto ohledu mohl být prvním krokem. Při veškerém respektu k práci kouče Arminie Thomase von Heesena je Bielefeld "mužstvem, které se musí porazit, požaduje bez obalu Hitzfeld první výhru po zimní přestávce. Sobotní úspěch VfB Stuttgartu proti Werderu Bremen (4:1) dostal bavorský klub pod ještě větší tlak. Ĺ vábský tým se minimálně na 24 hodin vzdálil FCB na rozdíl sedmi bodů. Mnichovští tak potřebují proti Bielefeldu zvítězit, aby neztratili kontakt se třetí pozicí. "Můžeme si ještě zajistit místo v Lize mistrů. S tím musíme v neděli začít", řekl Roy Makaay.


Ve svém prvním kompletním týdnu v pozici kouče FCB Hitzfeld hodně v mužstvem pracoval. Po ofenzivě v úvodu týdne byla v posledních dnech na programu hlavně "obranná škola". Proti Bielefeldu chce trenér vidět první vylepšení. "Zajímá mě, jestli uděláme pokroky v defenzivě i v ofenzivě", řekl. "Myslím, že na neděli jsme velice dobře nachystáni", míní Oliver Kahn před zápasem. Kapitán Bayernu doufá "hlavně v defenzivní části" ve více stability. "Když jsme si tam v minulosti dobře stáli, vyhrávali jsme vysoké procento zápasů - k tomu se musíme vrátit. Pak je toho ještě hodně možného."


Hitzfeld žádá od svých hráčů "vystupovat jako kompaktní tým, kde každý svému spoluhráči pomůže bez nějakého "když" a "ale" ." To ale neznamená, že se bavorští proti Bielefeldu omezí jen na obrannou práci. "Chceme, jako v každém domácím utkání, hrát dopředu - ale ne aby dopředu běhali všichni", povídá Roy Makaay. Recept na úspěch FCB v duelu s Arminií tedy zní - uspořádaná ofenziva na základě stabilní defenzivy. Kdo proti mužstvu z Vestfálska vyběhne, to ještě zůstává otevřené. Čtyři hráči vypadli - Bastian Schweinsteiger (karetní trest), Willy Sagnol (problémy s kolenem), Owen Hargreaves (nemocný) a náhradní brankář Michael Rensing (nemocný). V posledních trénincích se na pravé straně obrany objevoval Hasan Salihamidzic, v záloze by Hitzfeld mohl postavit Marka van Bommela doprava, Andrease Ottla doleva a doprostřed Martina Demichelise a Aliho Karimiho. V útoku by místo Claudia Pizarra mohl dostat šanci Lukas Podolski.


Kdo bude hrát, to je nakonec jedno. Pro FC Bayern se proti Bielefeldu počítá jen výhra. Že ale utkání s Arminií, která je stejně jako FCB po zimní přestávce ještě bez vítězství a na tři body čeká už osm zápasů, nebude ničím snadným, to ukázal už podzimní duel. Tehdy mnichovští prohráli 1:2. Ti chtějí tentokrát něco nabídnout i příznivcům. "Musíme se postarat o to, aby fanoušci po 90 minutách nepískali. To je v našich rukách", žádá Makaay přesvědčivé vítězství. Základy k tomu položili hráči už v průběhu týdne, proti Bielefeldu by měla tato práce přinést první ovoce, myslí si i Oliver Kahn: "Je to otřepaná fráze, ale je to tak: Pravda bude ležet v neděli v 17 hodin na hřišti."

OČEKĂ�VANÉ SESTAVY:

FC Bayern: Kahn - Salihamidzic, Lucio, van Buyten, Lahm - van Bommel, Demichelis, Karimi, Ottl - Makaay, Podolski

Arminia Bielefeld: Hain - Korzynietz, Westermann, Gabriel, Schuler - Kauf, Marx - Kamper, Böhme - Zuma, Eigler

Rozhodčí: Rafati (Hannover)

Petr Pelikán / fcbayern.de, bayern.wz.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články