Zpět na » 1. Bundesliga » Misimovic odejde do Norimberku

1. Bundesliga - Misimovic odejde do Norimberku

0

Líbilo se

07.02. - 1. FC Norimberk získal dobrou posilu. Tahoun Bochumi Zvjezdan Misimovic, který je druhým nejlepším střelcem a nejlepším asistentem klubu, pomůže VfL v zachranářských pracích a v létě přestoupí do Norimberku.

Na konci letošní sezony skončí Misimovicovi v Bochumi smlouva a odejde zadarmo. Oficiální server Bundesligy proto detailně představil zajímavou minulost bochumského středopolaře.

Čtyřiadvacetiletý syn jugoslávského přistěhovalce vyrůstal v Mnichově. "Už ve třech letech mě otec vzal poprvé na fotbalové hřiště. Nikdy jsme tam nebyli dlouho, ale vraceli jsme se sem, a tak jsem se dostal k fotbalu. V pěti letech jsem byl přijat do svého prvního klubu," popisuje rané začátky Misimovic.

V mládí prošel několika malými kluby a zde také dostal svou přezdívku "Zwetschge". V češtině to znamená švestka a spoluhráči mu ji dali proto, že jim toto slovo připomínalo Misimovicovo křestní jméno.

V roce 1997 přišel jako velká naděje do mládežnického celku FC Bayern. Dostal se i do B-týmu, ale stále se nemohl prosadit do prvního celku. Neviděl velkou šanci protlačit se tam, a tak raději odešel do VfL Bochum. "Myslím si, že nejdůležitější věcí pro mladého fotbalistu je hrát pravidelně. Nevadí, že hraje v 2. Bundeslize nebo bojuje o záchranu, důležitá je herní praxe," vysvětluje Zvjezdan.

Od začátku zanechával v Bochumi silnou stopu. V roce 2006 táhl tým zpátky do nejvyšší soutěže a užíval si každý zápas. "Hrál jsem zápas co zápas. Pro fotbalistu je to ideální stav. Když se vám jeden zápas nepovede, příště můžete ukázat, co ve vás je."

Když se rozpadla Jugoslávie, musel si rodilý Srb Misimovic vybrat, za který reprezentační tým bude hrát. Rozhodl se pro Bosnu. "Můj bratr byl jeden z prvních, který mi doporučoval Bosnu. Samozřejmě občas zaslechnu poznámky z mé rodné vlasti, že jsem zrádce a podobně. Ale nikdy jsem svého rozhodnutí nelitoval," říká Misimovic.

Záložník má velice rád italskou kuchyni a francouzský fotbal. Jeho oblíbeným hráčem byl Zinedine Zidane. Měl ho rád hlavně kvůli jeho nepředvídatelnosti a jednoduchosti. Na svých internetových stránkách zveřejnil svou ideální jedenáctku a do středové řady postavil vedle Zidana také bývalého českého reprezentanta Pavla Nedvěda.

V současné době není pro Misimovice fotbal tou nejdůležitější věcí. Je šťastně ženatý a nedávno se mu i narodil syn. Teď už se Zvjezdan i celá jeho rodina těší do Norimberku.

Jakub Sitek / bundesliga.de, misimovic.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články