Zpět na » 1. Bundesliga » Geideck bude trenérem Arminie

1. Bundesliga - Geideck bude trenérem Arminie

0

Líbilo se

07.02. - Tak už je to oficiální: Frank Geideck převezme od následující sezóny po odchodu Thomase von Heesena pozici hlavního trenéra Arminie Bielefeld. 39-letý kouč pracuje momentálně v klubu z východního Vestfálska jako asistent. Detaily smlouvy budou vyjasněny v příštích dnech.

Odpovědní vedoucí v klubu tedy vsadili na kontinuitu: Geideck pracoval na fotbalové koncepci již pod Uwem Rapolderem a pak i pod Thomasem von Heesenem. "Vždy jsme říkali, že chceme pokračovat v této linii a nechceme měnit úspěšnou koncepci", řekl již v neděli kickeru klubový šéf Hans-Hermann Schwick. Kromě Geidecka bylo vedení Bielefeldu v kontaktu i s dalším horkým kandidátem - s Brunem Labbadiou (41).

Geideck, v Aminii působící od roku 1996, požívá v klubu velký respekt a i tým jej považoval za velkého favorita. Problémem je ještě fakt, že nemá žádnou trenérskou licenci. Podle slov obchodního ředitele Německé fotbalové ligy (DFL) Holgera Hieronymuse platí, že "klub nám musí ukázat, v jakém termínu by licence měla být získána". Nynější von Heesenův asistent by měl zkoušku k získání licence A složit do roku 2008.

Na náladě v Arminii Bielefeld se podepsal fakt, že mužstvo ze tří utkání získalo jediný bod, kritika směřuje i na dosluhujícího hlavního kouče. "Můžeš jít do Dortmundu", skandovali na von Heesena fanoušci při domácí porážce s dosud venku tak zoufalým Gladbachem. V neděli hraje Bielefeld na FC Bayernu, pak do Schüco-Areny přijede VfL Bochum.

Petr Pelikán / kicker.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články