Zpět na » 1. Bundesliga » Schalke 04 se potácí v krizi

1. Bundesliga - Schalke 04 se potácí v krizi

0

Líbilo se

06.03. - Nejdříve dobrá zpráva pro fanoušky: Schalke stále ještě vede tabulku. A i přes dvě domácí porážky v řadě má stále tříbodový náskok. Ovšem: jedenáctka, která proti Leverkusenu (0:1) a proti Hamburgu (0:2) nevstřelila ani jediný gól, není tou, která dosáhla první příčky.

Jestli se klub při této konstelaci stane mistrem, to je přinejmenším otázkou. Absence v kádru vypadají až brutálně, zvláště poté, co vypadli mimo hru Varela, Pander, Lövenkrands a Lincoln. V podzimní části dokázalo Schalke vyhrávat i bez Lincolna, ovšem především právě kvůli kvalitám Pandera, Löwenkrandse a Varely. Hlavně v útoku nyní chybí rychlost a schopnost se prosadit.

Problémem je i to, koho má trenér Mirko Slomka v rozestavení 4-3-3 postavit vedle Kuranyiho a Halila Altintopa. Proti Leverkusenu se této role ujal Hamit Altintop, který je kvůli svému letnímu odchodu do FC Bayernu u fanoušků hodně dole. V utkání s Hamburgem se vrátil do zálohy a byl vypískán. A tak jej kouč v 70.minutě raději vystřídal. Mesut Ă–zil se ukázal v dobrém světle a mohl by být dobrou alternativou.

Manažér Andreas Müller říká, že tým v sezóně již zvládl složitější situace a že má takové kvality, že i se současnou krizí si poradí. "Musíme to ale ukázat rychle," dodává.

Obrana: Mladen Krstajic je k dispozici i přes to, že má naražené žebro, Marcelo Bordon již týdny trénuje jen málo, má problémy s přitahovačem.

Záloha: Bez Lincolna chybějí nápady a především hrozba před brankou soupeře. Ernst, Kobiashvili, Bajramovic a Hamit Altintop vstřelili v této sezóně dohromady jen sedm gólů, z toho v odvetné části ještě ani jeden. Ze zálohy musí vycházet více impulsů.

Ăštok: Kevin Kuranyi a Halil Altintop se trefují jedině v případě, když jim šance někdo připraví. Sami si žádné příležitosti nevypracují a jejich spolupráce je tak špatná, jako kdyby spolu nikdy předtím nehráli.

Kapitán Marcelo Bordon situaci hodnotí: "Musíme tvrdě pracovat, pak se dostane ven z tohoto stavu a budeme mít nadále velice dobrý výchozí základ."

Petr Pelikán / kicker.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články