Zpět na » 1. Bundesliga » Hertha BSC - FC Bayern 2:3

1. Bundesliga - Hertha BSC - FC Bayern 2:3

0

04.03. - Stíhací jízda FC Bayernu pokračuje. Po vítězství 3:2 (2:0) na Herthě BSC Berlin se mnichovští opět přiblížili vedoucímu triu bundesligy. Díky první výhře venku je odstup už jen dva, tři a šest bodů.

Před 74.220 diváky na vyprodaném Olympijském stadionu přivedli Bayern do dvoubrankového vedení Hasan Salihamidzic (30.) a Lukas Podolski (31.). Po přestávce se již téměř jisté vítězství ještě dostalo do ohrožení, díky gólům Christiana Gimeneze (59.) a Dicka van Burika (82.) Hertha dvakrát snižovala. Ke třem bodům FCB dopomohla i trefa Roye Makaaye (68.), již dvanáctá v této sezóně. Generálka na utkání Ligy mistrů proti Realu Madrid se tedy vydařila.

Ve srovnání s domácí výhrou 2:1 nad Wolfsburgem změnil kouč Ottmar Hitzfeld sestavu na třech místech. Do základní jedenáctky se vrátili Willy Sagnol, Daniel van Buyten a Makaay, odpočívat tedy museli Christian Lell, Claudio Pizarro a Bastian Schweinsteiger. "Schweini" usedl na lavičku poprvé od 15.dubna 2006. Jeho místo na levé straně zálohy převzal Hasan Salihamidzic, který minule působil jako pravý obránce.

Za prudkého lijáku na kluzkém trávníku zpočátku obě mužstva nedokázala produkovat kombinační hru a dopouštěla se častých ztrát míče. Střela Görlitze ze 14.minuty byla prvním varováním, balón ovšem mířil metr vedle branky. Na druhé straně neměl Kahn při pokusech Christiana Gimeneze (11.) a Kevina Boatenga (24.) žádnou práci.

Opravdu nebezpečná situace přišla až po půlhodině hry a mnichovští z ní hned chladnokrevně udeřili. Po Sagnolově centru nejprve brankář Herthy Fiedler dokázal reagovat na Podolskiho hlavičku, ovšem na místě byl Salihamidzic a míč dotlačil za brankovou čáru - 0:1 (30.). Radost z vedení ještě nevyprchala a hned to bylo 0:2. Salihamidzic vyslal Podolskiho pěknou připrávkou za berlínskou obranu a "Poldi" skóroval střelou z 15 metrů (31.). Mezi oběma góly FCB uplynulo pouhých 48 sekund. Po těchto úderech kontroloval obhájce titulu vývoj hry a domácí k ničemu nepouštěl. Jedinou brankovou příležitost do přestávky měli opět mnichovští, rána Salihamidzice šla ovšem dva metry vedle cíle (42.).

Lepší start do druhého poločasu se podařil Herthě. Nejlépe střílející tým v domácím prostředí v bundeslize se snažil o kontaktní branku, FC Bayern se jen výjimečně dostával z vlastní poloviny. Hlavička Dicka van Burika (52.) nebyla pro Kahna žádným problémem. O sedm minut později byl ale již brankář FCB překonán. Hargreaves nešťastně prodloužil centr Patricka Eberta na druhou tyč, kde se v souboji s Philippem Lahmem prosadil Gimenez a z pěti metrů hlavičkoval na 1:2 (59.).

I nadále se domácí tlačili dopředu, ovšem zahrozil jen Marko Pantelic v 65.minutě. Pak se opět ohlásili bavorští. Podolski poslal balón přímo v běhu na svého kolegu z útoku Makaaye a ten střílel ze 16 metrů do levého rohu branky (68.) - 1:3. Zdálo se, že vítězství Bayernu už nemůže nic ohrozit. Kahn měl práci při Pantelicově pokusu (72.), na druhé straně Fiedler zasahoval proti Podolskimu (73.). Nepozornost obrany FCB se ovšem postarala o napínavý závěr. Při centru Josipa Simunice propadl Van Buyten a pro Van Burika nebylo těžké u druhé tyče snížit na 2:3 (82.).

V hektickém závěru hráči Bayernu nepřipustili ohrožení jejich zasloužené výhry. Naopak Claudio Pizarro (85.), Podolski (86.) a Mark van Bommel (89.) ještě vyzkoušeli gólmana Fiedlera. V nastaveném čase poté viděl po opakovaném faulu druhou žlutou a tedy i červenou kartu Simunic. Pak již byl konec a FC Bayern si mohl z Berlína odvézt vítězství 3:2.

Hertha BSC: Fiedler - Friedrich, van Burik, Simunic, Boateng (59. Fathi) - Ebert, Dardai (81. Ede), Mineiro (87. Schorch), Gilberto - Pantelic, Gimenez

FC Bayern: Kahn - Sagnol, Lucio, Van Buyten, Lahm - Görlitz (59. Schweinsteiger), Van Bommel, Hargreaves (66. Demichelis), Salihamidzic- Makaay (73. Pizarro), Podolski

Branky: 0:1 Salihamidzic (30.), 0:2 Podolski (31.), 1:2 Gimenez (59.), 1:3 Makaay (68.), 2:3 van Burik (82.)

Rozhodčí: Herbert Fandel (Kyllburg)

Diváků: 74.220 (vyprodáno)