Zpět na » 1. Bundesliga » Čtrvrtfinále DFB-poháru

1. Bundesliga - Čtrvrtfinále DFB-poháru

0

28.02. - Aktualizováno! Německý pohár se pomalu blíží k závěru. V úterních zápasech do semifinále postoupil Norimberk, Wolfsburg, a Frankfurt. Středeční duel Stuttgart - Hertha skončil vítězně pro VfB.

1. FC Norimberk - Hannover 96 0:0 (4:2 na penalty)

Norimberk postoupil do semifinále poprvé od roku 1982. Zápas měl velice dramatickou zápletku. Až do 120. minuty nebyl žádný z hráčů schopen vstřelit branku, a tak musely na řadu přijít pokutové kopy. Hans Meyer, kouč Norimberku, poslal na penalty místo Schäfera náhradního brankáře Daniela Klewera. Klewer totiž v minulém kole poháru vychytal čtyři penaltové střelce Unterhachingu. Že je penaltovým králem ukázal i v tomto zápase, když na něm ztroskotali dva hráči Hannoveru.

VfL Wolfsburg - Alemannia Aachen 2:0 (2:0)

Wolfsburg začal lépe, od začátku ovládal utkání a už ve 12. minutě otevřel skóre Diego Fernando Klimowicz. Za necelou čtvrthodinku už vedli Vlci 2:0. Tentokrát se trefila největší zimní posila, ofenzivní záložník Marcelinho. Pohodlný náskok do přestávky udrželi a v druhé půli už se moc do útočení nepoustěli. Aachen žádnou svou šanci nevyužil, a tak VfL postoupil potřetí ve své historii do semifinále DFB-Pokalu.

Kickers Offenbach - Eintracht Frankfurt 0:3 (0:1)

146. Hessianské derby gólově načal frankfurtský Michael Fink. Obránci Offenbachu si před rohem špatně rozebrali hráče v pokutovém území a Weissenberger našel volného Finka. Po hodině hry centroval výborně hrající Fink na Naohira Takaharu a nejlepší střelec Eintrachtu výstavním volejem zdvojnásobil vedení svého týmu. Offenbach začal hrát ofenzivněji ve snaze zkorigovat skóre, jenže Takahara jim místo toho z protiútoku zasadil rozhodující úder. Frankfurt tak může zopakovat finálovou účast z minulého roku.

VfB Stuttgart - Hertha Berlín 2:0 (1:0)

Trojnásobný vítěz DFB poháru porazil ve středu Herthu 2:0 a stal se posledním semifinalistou. První gól dal ve 38. minutě Cacau, když ideální Magninův centr poslal hlavou do sítě. Vítězství pečetil třináct minut před koncem nejlépe střílející záložník VfB Thomas Hitzlsperger. Z dvaceti metrů se parádně trefil svou silnější levou nohou.