Zpět na » 1. Bundesliga » Týmový hráč Nando Rafael

1. Bundesliga - Týmový hráč Nando Rafael

0

27.02. - Příliš času zatím Nando Rafael v této sezóně neodehrál. Zápas proti Werderu Bremen byl teprve druhým, ve kterém na hřišti pobyl 90 minut. A prvním, ve kterém vstřelil branku.

V uplynulém týdnu se o velké krizi útoku Borussie Mönchengladbach řeklo a napsalo hodně. Oliver Neuville nadále zraněný, Kahé nemocný, Wesley Sonck není v kádru - kdo měl proti Brémám střílet branky? Odpověď dali dva, od kterých se to příliš nečekalo: Michael Delura a Nando Rafael.

Zatímco Delura, 21-letý vypůjčený fotbalista ze Schalke, ještě v tomto ročníku nechyběl ani v jediném zápase, byl Rafael dosud většinou odsouzen do role diváka. V podzimní části se v základní jedenáctce ocitl třikrát, pouze jednou (při porážce 0:1 s Hannoverem) si mohl zahrát 90 minut. V odvetných utkáních to bylo pouhých 36 minut, ve kterých si 23-letý hráč v pěti zápasech zaběhal na trávníku.

Přesto byl Nando Rafael důležitou součástí mužstva. Způsobem, jakým se i přes svou neúčast v zápasech snažil stmelovat své kolegy, si vysloužil před rokem z Herthy BSC získaný útočník velké uznání a respekt, jak u spoluhráčů, tak i u trenérů. Že právě Nando Raphael dosáhl vyrovnávající branky, to mu přáli všichni v Borussii.

"Nando sám pro sebe i pro mužstvo odehrál dobrý zápas," chválil jej trenér Jos Luhukay. "Byl pracovitý a podržel míč. Pozitivní je i to, že si dobře rozuměl s Federicem Insuou."

Nando sám byl skromný jako vždy: "Je přece jedno, kdo se trefí, příští týden to bude někdo jiný. Kompliment patří mužstvu, jak bojovalo až do konce." To, že se identifikoval s Borussií, jak předvedl i po brance, kdy prstem ukázal na znak klubu ve tvaru kosočtverce, nemusí vůbec dokazovat. O tom nepochybuje nikdo.