Zpět na » 1. Bundesliga » FC Bayern - VfL Wolfsburg 2:1

1. Bundesliga - FC Bayern - VfL Wolfsburg 2:1

0

25.02. - FC Bayern dosáhl v boji o místo zaručující účast v Lize mistrů důležitého vítězství. Ve 23.kole obhájce titulu vyhrál nad VfL Wolfsburgem 2:1 (1:0) a snížil tak odstup na všechny týmy v tabulce před sebou.

Před 69.000 diváky ve vyprodané Allianz Areně zajistil domácím poločasové vedení proměněným pokutovým kopem ze 26.minuty Lukas Podolski. Krátce po přestávce upravil na 2:0 Mark van Bommel (55.). Závěrečnou branku pak vstřelil hostující Cedrick Makiadi (79.).

Hned na čtyřech místech změnil Ottmar Hitzfeld základní sestavu oproti zápasu v Madridu (2:3). Místo potrestaných Martina Demichelise a Willyho Sagnola šli na hřiště Hasan Salihamidzic a Andreas Görlitz. Pro Görlitze to bylo první utkání od začátku od 30.října 2004. Poprvé v letošní sezóně v úvodní jedenáctce se ocitl i Christian Lell, který nahradil nemocného Daniela van Buytena. V útoku Hitzfeld vsadil na dvojici Lukas Podolski, Claudio Pizarro, na lavičku tedy usedl Roy Makaay.

Bavorští začali proti svému oblíbenému domácímu soupeři -z dosavadních devíti zápasů "vlci" urvali jediný bod- nejprve opatrně. Opravdové brankové příležitosti nebyly v úvodní čtvrthodině k vidění. Ani wolfsburští se přiliš neměli k dobývání Allianz Areny. Přesto mohli jít v 10.minutě do vedení. Oliver Kahn ale při hlavičkovém pokusu Alexandera Madlunga prokázal skvělý reflex a uchránil tak svůj tým před nepříznivým stavem. Ĺ ance Wolfsburgu byla tím správným motivem pro FC Bayern, aby zvýšil tempo a i riziko v ofenzivní hře. První střelu zaznamenal z přímého kopu z 20 metrů Mark van Bommel (15.), krátce nato pálil z hranice pokutového území Claudio Pizarro (17.), v obou případech byl ale na místě gólman Simon Jentzsch.

Hra se nyní více přesunula na polovinu mužstva z Dolního Saska. Dosud největší tutovku spálil Van Bommel. Přesnou přihrávkou jej vyslal k brance VfL Lukas Podolski, Holanďan ale trefil jen boční síť. O minutu později Van Bommel rozběhl Pizarra, ten obcházel v pokutovém úzení Alexandera Madlunga, který jej oběma rukama strhl k zemi. Rozhodčí Thorsten Kinhöfer rozhodl ihned jasně - penalta! K ní se postavil Podolski a zcela jistě otevřel skóre - 1:0 (26.). Byla to druhá "Poldiho" branka v této sezóně. Bavorští se pak do přestávky dostali ještě do několika dobrých útoků, chybělo ovšem to správné zakončení. Jentzsch měl hodně práce ve 32.minutě s hlavičkujícím Pizarrem.

Za to, že hráči FCB šli do kabin s těsným vedením, mohli děkovat pravé tyči vlastní branky a Görlitzovi. Ve 44.minutě pálil Hanke zblízka do tyče, od ní míč putoval na kopačky Klimowicze, Argentinec již chtěl střílet do prázdné branky, ovšem Görlitz balón na poslední chvíli poslal mimo ohrožení.

Bavorští po pauze vyběhli s čerstvým větrem v zádech, oproti předchozím týdnům se snažili o rychlé rozhodnutí zápasu. To se málem podařilo Pizarrovi a Podolskimu ve 47.minutě po spolupráci s Görlitzem. Za chvíli těsně minul cíl Pizarro. Skvělou práci předvedl v 55.minutě Van Bommel. Ze 22 metrů střílel do levého dolního rohu hostující branky - 2:0.

Ještě zvýšit mohl poté Podolski, jeho pokus ovšem letěl kousek vedle pravé tyče. Wolfsburští ve druhém poločase ohrožovali mnichovské jen výjimečně. Jedna šance Hankeho, se kterou si poradil Kahn - více nebylo od "vlků" dlouho k vidění. Ovšem jen do 79.minuty. "Na levé straně nejprve zastavil Boakyeho Lahm, k míči se ovšem dostal Makiadi a poslal jej pod břevno - 2:1. K zisku bodů to ovšem Wolfsburgu již nepomohlo.

FC Bayern: Kahn - Salihamidzic, Lucio, Lell, Lahm - Görlitz (74. Scholl), Hargreaves, Van Bommel, Schweinsteiger (90. Ottl) - Pizarro, Podolski (74. Makaay)

VfL Wolfsburg: Jentzsch - Quiroga, Madlung (46. Möhrle), Hofland, Stegmayer - Makiadi, Van der Leegte, Krzynowek - Marcelinho (72. Santana) - Hanke, Klimowicz (76. Boakye)

Branky: 1:0 Podolski (26.), 2:0 Van Bommel (55.), 2:1 Makiadi (79.)

Rozhodčí: Torsten Kinhöfer (Herne)

Diváků: 69.000 (vyprodáno)