Zpět na » 1. Bundesliga » Jedenáctka 23. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Jedenáctka 23. kola Bundesligy

0

26.02. - I přes překvapivou porážku si FC Schalke drží pozici leadera soutěže. V posledních kolech můžeme s nadšením sledovat vzrůstající formu hráčů HSV, kteří se již dostali z nebezpečného pásma sestupu. Velkým překvapením je i vzestup týmu z Mohuče.

Hráči VfB Stuttgart i přes velký tlak nedokázali vstřeli branku a tak si Hertha odvezla cenný bod, který je stále drží blízko pohárových pozic. Změny trenéra Dietera Heckinga na hřišti, dost výrazně udaly směr za tříbodovým ziskem. Během 22 minut jeho svěřenci vstřelili 4 góly a soupeře v závěru utkání roznesli. Domácí brankář ovšem přišel o čisté konto, když v posledních třech minutách dvakrát inkasoval. Hráči Hamburgeru SV se další výhrou odpoutali od sestupových polí a pod taktovkou Huuba Stevense pokračují ve výborných výkonech. Z první pětice na plno bodoval pouze Bayern, jenž si v AOL Aréně podrobil mužstvo Wolfsburgu. Týmy Bochumi a Alemannie se po remíze těsně drží na vodou, ale pouze pod je dělí od sestupu. Od toho odskočil celek z Mohuče, když zásluhou Mohameda Zidana porazil 1. FC Norimberk. Ačkoli dvakrát vedli, nedokázali hráči Werderu dovést utkání do vítězného konce a na hřišti Gladbachu remízovali. I Gelsenkirchen zažil velké zklamání, když před svým publikem nedokázal proměnit ani jednu z mnoha šancí. Když už útočníci Schalke překonali i tak výbornou obranu Leverkusenu, zastavil je skvěle chytající René Adler.

Tabulku střelců nadále vede se 13 zásahy Mario Gomez, ačkoli jeho VfB Stuttgart doma remízoval 0:0. 21letého útočníka pronásleduje čtveřice hráčů s 11 na kontě - Miroslav Klose (Werder Brémy), Roy Makaay (Bayern Mnichov), Marko Pantelič (Hertha Berlín) a Kevin Kuranyi (FC Schalke).
Brankářům vévodí stuttgartský Timo Hildebrand, který si v pátek připsal již 10. nulu v sezóně.
Rozhodčí ve 23. kole rozdali 4 červených a 41 žlutých karet.

Hráč kola:
Mohamed Zidan - dvěma trefami zajistil tři body pro Mainz v utkání s Norimberkem
Tým kola:
Hannover 96 - během 22 minut ve druhém poločase vedl 4:0, nic výhře nezměnily ani 2 branky soupeře v posledních minutách. Výborným trenérským tahem bylo poslání dua Bruggink - štajner na hřiště. Hře domácích to výrazně pomohlo.

Překvapení kola:
defenzíva Bayeru Leverkusen - tlak S04 byl ohromný, avšak pět minut před koncem Bayer dokázal vstřelit jediný gól utkání. Na čistém kontě se výrazně podílel brankář hostů René Adler.