Zpět na » 1. Bundesliga » Karlsruhe zdolalo Herthu

1. Bundesliga - Karlsruhe zdolalo Herthu

Karlsruhe zdolalo Herthu © -

0

23.11. - Nováček z Karlsruhe pokračuje ve své jízdě Bundesligou, tentokrát porazil v napínavém utkání Herthu 2:1. Byl to zápas se vším všudy, nechyběla bojovnost, krásné branky ani dramatická zápletka.

Byli to hosté z Berlína, kteří šli do vedení. Největší zásluhu na tom měl střelec branky Marko Pantelič. V 35. minutě vzal míč do své správy, nasadil ke kličce doprava, a přestože mu nabíhali tři spoluhráči, zvolil střelu ke vzdálenější tyči. Byla to tvrdá, přesně umístěná rána, navíc překvapivá, a tak se málokdo pozastavil nad tím, že brankář Kornetzky míč nechytil.

Vedení to ovšem zasloužené nebylo, na začátku zápasu neměl nikdo navrch, míče se spíše nakopávali, jenže pak dlouho drželi otěže zápasu ve svých rokou domácí hráči. Mezi dvacátou a třicátou minutou se do slibných šancí dostali Franz, Eichner a dvakrát také Freis.

Obránce Franz hlavičkoval po rohu, Drobný nedosáhl, ale na brankové čáře za něj zaskočil Lustenberger. Eichnerova střela pár chvil poté mířila vedle a Freis potom dvakrát prohrál svůj duel s Drobným. Jejich soubojům však ještě nebyl konec.

Po prvním gólu se dostala ke slovu Hertha, ale žádnou akci nedokázala dotáhnout do konce.

V druhé půli nastoupilo už opět konsolidované KSC a v následujícíh minuntách rozhodlo o svém vítězství. Vyrovnání zařídíl hezkým sólem Tamas Hajnal. Prošel obranou a z desíti metrů nedal Drobnému sebemenší šanci.

V 62. minutě měla Hertha velké štěstí, že závar před jeho brankou nedokázal v gól proměnit Hajnal ani Eichner. Za pět minut už ale Kapllani vyslal do samostaného úniku Freise, ten Drobného obešel a do prázdné branky poslal rozhodující a zároveň poslední gól střetnutí. Stejný hráč mohl výhru svého celku ještě pojistit, ale čtvrt hodiny před koncem nemířil přesně.

Tlak BSC v závěru byl spíše platonický a odehrával se v bezpečné vzdálenosti od domácí branky, a proto Karlsruher SC vyhrál zaslouženě 2:1.

Hertha doplatila hlavně na mizernou obranu, která nejednou pustila Karlsruhe do zajímavé akce.

Karlsruher SC - Hertha Berlín 2:1 (0:1)

Branky: 56. Hajnal, 66. Freis - 35. Pantelič

Rozhodčí: Weiner

Karlsruhe: Kornetzky - A. Görlitz, Eggimann, Franz, Eichner - Mutzel, Porcello - Freis, Hajnal (90. Staffeldt), Carnell (48. Orahovac) - Kapllani (83. Kapllani)

Hertha: Drobny - Chahed (82. Ede), A. Friedrich, von Bergen, Fathi - Dardai, Simunic - Piszczek (63. Okoronkwo), Lustenberger (72. Lima), Ebert - Pantelic

Diváci: 29 000