Zpět na » 1. Bundesliga » Frankfurt - FC Bayern 1:0

1. Bundesliga - Frankfurt - FC Bayern 1:0

0

17.03. - FC Bayern se už musí opravdu zbavit myšlenek na obhajobu titulu. Ve 26.kole podlehl mnichovský velkoklub sestupem ohroženému Eintrachtu Frankfurt 0:1 a v boji o místa zaručující účast v Lize mistrů tak utrpěl nepříjemnou ránu.

Před 51.000 diváky ve vyprodané Commerzbank-Areně nedokázali bavorští navázat na dobré výkony z posledních týdnů a rozhodně nikoliv nezaslouženě odešli z trávníku jako poražení. Rozhodující branku vstřelil dvanáct minut před koncem Christoph Preuß.

Hitzfeld proti hesenskému soupeři kádr příliš nezměnil. Oproti předchozí remíze 1:1 s Werderem Bremen provedl kouč jedinou změnu. Do základní jedenáctky se vrátil Roy Makaay, místo něj musel na lavičku Claudio Pizarro, kterého trápily potíže s kolenem.

První poločas nebyl určitě žádným zážitkem pro fotbalové labužníky. Hráči Bayernu začali opatrně a vsadili spíše na jistotu. Ani Eintracht příliš neriskoval a přenechal hostům střed hřiště. A tak první čtvrthodina proběhla bez opravdu zajímavých momentů, až na situaci ze 14.minuty. Sotirios Kyrgiakos stáhl v pokutovém území Marka van Bommela za dres na zem, ovšem místo pokutového kopu udělil rozhodčí Michael Weiner Holanďanovi žlutou kartu.

Branka by mužstvu Bayernu hodně pomohla, protože směrem dopředu toho Hitzfeldova parta mnoho nepředváděla. Nejlepšími možnostmi byly hlavičky Hasana Salihamidzice po trestném kopu (22.) a Makaaye po Sagnolově centru (33.). Jinak ovšem nemělo ofenzivní snažení kvůli nepřesnostem ve hře šanci na úspěch. Ani frankfurtští toho v první půli vlastním fanouškům příliš nepředvedli. Na mužstvu Friedhelma Funkela byla vidět jeho prekérní situace v bundesligové tabulce. Za zmínku stojí jen nepřesná střela Michaela Thurka z 20.minuty a zablokovaný pokus Christopha Preuße (29.).

Ani ve druhém poločase nebyl zápas lepší. Čím déle hra probíhala, tím se obě strany projevovaly více hekticky a množily se nepřesné přihrávky. Jedinou výjimkou byla 58.minuta, kdy Benjamin Köhler vyslal přihrávku na Thurka, dřívější fotbalista Mainzu ale mířil těsně mimo branku.

Hitzfeld se pokusil o změnu nasazením čerstvých sil, do zápasu se místo Podolskiho a Salihamidzice dostali Claudio Pizarro a Andreas Görlitz. Ăštočná hra se tím ale příliš nezlepšila. Přesto ovšem mohl Mark van Bommel v 77.minutě poslat FCB do vedení, když se na levé straně prodral do pokutového území a z několika metrů mohl volný střílet, trefil však jen boční síť branky. Prakticky z protiútoku přišel rozhodující moment utkání. Po centru zprava se díky ukázkovému artistickému kousku prosadil Preuß - 1:0. V závěru bavorští strhli veškeré síly dopředu, na víc než na Makaayovu střelu z 18 metrů se už ale nezmohli.

Frankfurt: Nikolov - Vasoski, Chris (65. Russ), Kirgiakos - Ochs, Fink, Köhler, Preuß, Spycher - Takahara, Thurk (72. Amanatidis)

FC Bayern: Kahn - Sagnol, Lucio, Van Buyten, Lahm - Salihamidzic (72. Görlitz), Hargreaves, Van Bommel, Schweinsteiger (83. Scholl) - Podolski (68. Pizarro), Makaay

Branka: 1:0 Preuß (78.)

Rozhodčí: Michael Weiner (Giesen)

Diváků: 51.500 (vyprodáno)