Zpět na » 1. Bundesliga » Hertha BSC - Cottbus 0:1

1. Bundesliga - Hertha BSC - Cottbus 0:1

0

17.03. - Energie Cottbus oslavila důležité vítězství v boji o záchranu. Na jejím úspěchu měl velký podíl gólman Tremmel. Tým z Lužicka vyhrál v pátek večer na Olympijském stadionu 1:0 (0:0) a dva týdny po zápase v Dortmundu (3:2) opět ukázal svou sílu v utkáních venku.

V osmém vzájemném souboji si Cottbus již popáté připsala plný bodový zisk. Zařídil jej svou desátou brankou v sezóně Sergiu Radu (47.).

Zato berlínští zůstali posedmé v řadě bez vítězství. Před 51.831 diváky byli domácí, v jejichž mužstvu již usedl na lavičku vyléčený Yildiray Bastürk, více aktivní a v prvním poločase si vypracovali více příležitostí.

"Jediné co nesedí, je výsledek. Bylo to velmi, velmi nešťastné. Mužstvo vyzkoušelo všechno, bohužel to ale nestačilo", řekl trenér Herthy Falko Götz.

Akce domácích šly hlavně přes Gilberta a Kevina Boatenga, v útoku se Pantelic dostal hned do tří dobrých šancí (8., 38., 42.). Hosté se soustředili dlouhou dobu na defenzivní činnost, v jejich brance absentujícího Tomislava Piplicu (otřes mozku) skvěle zastoupil Gerhard Tremmel.

Teprve ve druhé polovině úvodního dějství si i hosté zapsali na své konto brankové příležitosti. Timo Rost neuspěl při dvou pokusech z větší vzdálenosti (27., 34.), Vragel da Silva ve 31.minutě hlavičkoval jen těsně mimo. Lužičtí udeřili krátce po návratu z kabin. Vlad Munteanu ve 47. vysunul na levém křídle Francise Kioya, jehož přihrávku proměnil zblízka Sergiu Radu.

Hertha poté zvýšila ofenzivní snažení, opravdových šancí ale bylo nejdříve k vidění málo. A když už se domácí dostali před branku, byl na místě výborně reagující Tremmel. V 81.minutě dokázal sice Ashkan Dejagah vstřelit gól, ovšem německo-íránský fotbalista se předtím míče dotkl rukou a tak rozhodčí Dr. Jochen Drees branku neuznal.

Kouč Energie Petrik Sander po zápase své hráče chválil a dodal, že je na své mužstvo hrdý. Cottbus oslavila čtvrté vítězství v sezóně v cizím prostředí.

Hertha BSC: Fiedler - Boateng (77. Dejagah), Simunic, van Burik, Fathi (63. Bastürk) - Dardai - Ebert, Boateng (90. Zecke), Gilberto - Pantelic, Gimenez

Energie Cottbus: Tremmel - Szelesi, McKenna, Kukielka, Cvitanovic - da Silva (63. Gunkel), Rost - Baumgart (74. Shao), Munteanu - Kioyo, Radu (84. Rivic)

Branka: 0:1 Sergiu Radu (47.)

Diváků: 51.831

Rozhodčí: Dr. Jochen Drees (Mainz)