Zpět na » 1. Bundesliga » Piplica bude chybět proti Herthě

1. Bundesliga - Piplica bude chybět proti Herthě

0

14.03. - Energie Cottbus pocestuje v pátek na Herthu BSC bez své stabilní brankářské jedničky Tomislava Piplici. Ten v sobotu v boji o záchranu proti Alemannii Aachen (0:2) utrpěl otřes mozku. Lékaři v úterý 37-letému gólmanovi udělili zákaz startu v utkání.

Piplica se v zápase s Aachenem v poslední minutě srazil se spoluhráčem Steffenem Baumgartem a zůstal delší dobu bezvládně ležet na trávníku. Při této situaci skóroval Sergio Pinto na 2:0. Okamžitě po utkání byl brankář poslán na vyšetření na kliniku Carl-Thiem v Cottbusi.

Doktoři nejprve mluvili jen o krátké tréninkové pauze: "Naordinovali jsme mu dvoudenní tréninkovou přestávku a doufáme, že se následně vrátí do přípravy mužstva", říkal ještě v sobotu večer týmový lékař Hartmut Thamke. Toto rozhodnutí ovšem zvrátilo úterní neurologické kontrolní vyšetření. Po něm lékaři Piplicovi prodloužili tréninkovou a zápasovou pauzu. Kouč Energie Petrik Sander tedy může se svou oporou počítat až po reprezentační přestávce.

A tak se proti Berlínu postaví do branky Gerhard Tremmel. 28-letý gólman sice v uplynulém týdnu rovněž utrpěl otřes mozku, narozdíl od Piplicy se ale v úterý zapojil do přípravy týmu.

Tomislav Piplica působí v Energii Cottbus od roku 1998 a za východoněmecký klub dosud odchytal 99 bundesligových a 131 druholigových zápasů.